ROZPOCZĘCIE PROCESU BEATYFIKACYJNEGO

W wadowickiej Bazylice Ofiarowania NMP 7 maja br o godzinie 10:30 odbyło się uroczyste rozpoczęcie procesów beatyfikacyjnych Emilii i Karola Wojtyłów.

Relacja z wydarzenia:

https://youtu.be/wTdGmdyy5Wo


MODLITWA O BEATYFIKACJĘ SŁUG BOŻYCH EMILII I KAROLA WOJTYŁÓW

Boże, bogaty w miłosierdzie, dziękuję Ci za Twoją służebnicę Emilię, którą obdarzyłeś powołaniem żony i matki. Prowadzona Twoim Duchem wiernie Ci służyła i dała świadectwo gotowości oddania życia, aby poczęte dziecko mogło się urodzić.

Dziękuję Ci za Twojego sługę Karola, którego obdarzyłeś powołaniem męża i ojca. Zawsze wierny Tobie i trwający na modlitwie,
z miłością spełniał swoją misję troszcząc się o codzienne potrzeby rodziny i pamiętając o biednych.

Dziękuję Ci za miłość Emilii i Karola uświęconą sakramentem małżeństwa i za ich dzieci ? owoc tej miłości,  a szczególnie za św. Jana Pawła II, któremu oni przekazali wiarę i prowadzili go do Ciebie.

Wszechmogący Boże, otocz chwałą ołtarzy tych, którzy gorliwie pełnili Twoją wolę. Pomóż mi, dzięki świadectwu ich życia, ciągle na nowo odkrywać świętość małżeństwa i rodziny, znaczenie codziennej miłości  i potrzebę niesienia pomocy potrzebującym.

Racz przez wstawiennictwo Twoich sług, Emilii i Karola, udzielić mi łaski, o którą z wiarą i ufnością proszę (??). Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

 

O otrzymanych łaskach należy powiadomić postulację procesów przy  ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

(źródło: https://diecezja.pl/proces-kanonizacyjny-slug-bozych-emilii-i-krakowa-wojtylow-rodzicow-sw-jana-pawla-ii-wielkiego/35364-2/)


Na rynku pojawiła się pierwsza biografia rodziców św. Jana Pawła II „Emilia i Karol Wojtyłowie” autorstwa Mileny Kindziuk.

Zachęcamy do lektury.