1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic w róży, która modli się o beatyfikację rodziców św. Jana Pawła II – Emilię i Karola Wojtyłów.
  1. Lipiec jest miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa. Odmawiajmy litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. Główną intencją niech będzie prośba o dobre urodzaje i szczęśliwe żniwa.
  2. Możemy przynosić do kościoła każdą książkę, z której już nie korzystamy, a na pewno przyda się jeszcze innym.
  3. Wychodząc z kościoła zachęcam do korzystania z kącika bibliotecznego (między innymi: na wakacyjne wyjazdy – woda święcona i różańce).
  4. Proszę przyjąć prasę katolicką: „Niedziela”, „Idziemy”, ”Staś”, „Dobre Nowiny”, „Królowa Różańca Świętego”.
  5. Dziękujemy rodzinie zmarłej pani Józefy Mistygacz, która 1989 roku ofiarowała krzyż do kościoła w Żarnowie, za ufundowanie odnowionego tego krzyża ołtarzowego.
  6. Zachęcam do modlitwy w intencjach, w których regularnie odprawiam Msze Święte z Bractwa Ratowania Dusz Od Potępienia Wiecznego: O uproszenie miłosierdzia Bożego dla konających, a zwłaszcza konających w grzechach śmiertelnych oraz za tych, którzy zamierzają targnąć się na swój e życie; O skrócenie mąk dla dusz w czyśćcu cierpiących, a przez ich wstawiennictwo w pewnej intencji.

www.ratujmydusze.przemyska.pl/ratowanie-dusz/modlitwa-o-uproszenie-milosierdzia-bozego/

  1. Proszę o modlitwę w intencji remontu naszych kościołów i budowy nowego domu parafialnego.
  2. Tradycyjnie 27 lipca br. (sobota) będziemy gościć pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki podejmując ich obiadem. Produkty i środki pieniężne możemy przekazywać pani Jolancie Murańskiej i Karolinie Jarmule.
  1. Rozpoczynamy przygotowania do odpustów w Koniewie (25 sierpnia br.) i Rzystnowie (15 września br.) i do Dwutysiąclecia Dzieła Odkupienia (Anno Domini 2033). Będziemy mogli uczestniczyć w nowennie (9 dni przed odpustem i 9 lat przed Rokiem Odkupienia – 2033.): codziennie Msza Święta i peregrynacja (przenoszenie albo przewożenie w celach kultowych relikwii, obrazów i innych przedmiotów kultu religijnego) po domach (rodzinach) ikony Matki Bożej Częstochowskiej (Koniewo, Siniechowo) i ikony św. Stanisława Kostki (Rzystnowo, Miodowice, Machowiec).
  1. Niech Pan Bóg nam błogosławi w pracy, wakacjach, codzienności. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!