1. Zachęcam w czerwcu do odmawiania litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa w różnych intencjach (dzisiaj w szczególności za wszystkich ojców).
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na kolonie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji, a za tydzień na Świętopietrze (Stolicę Apostolską).
 3. We wtorek 25 czerwca br. o 18.00 koncert Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego w wolińskiej katedrze. Serdecznie zapraszamy!
 1. Dziękujemy firmie pana Pawła Labudy za ufundowanie i zamontowanie krzyża na cmentarzu w Żarnowie (zdjęcia w załączniku na stronie internetowej parafii). W przyszłą niedzielę na cmentarzu o 14.00 modlitwa za zmarłych i poświęcenie krzyża.
 2. Możemy przynosić do kościoła każdą książkę, z której już nie korzystamy, a na pewno przyda się jeszcze innym.
 3. Otrzymaliśmy dokument (w załączniku na stronie internetowej) od Ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego upoważniający Zdzisława Milkiewicza do pełnienia posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej na terenie parafii pw. Chrystusa Króla w Żarnowie.
 4. Nasza parafia ma do sprzedania działki budowlane w cenie 100 złotych za metr kwadratowy. Szczegóły w kancelarii (ks. Piotr – 660444180) i u przewodniczącego rady parafialnej (pan Arkadiusz Tomala – 721370760).
 5. Wychodząc z kościoła zachęcam do korzystania z kącika bibliotecznego (między innymi: na wakacyjne wyjazdy – woda święcona i różańce).
 6. Proszę przyjąć prasę katolicką: „Niedziela”, „Idziemy”, ”Staś”, „Dobre Nowiny”, „Królowa Różańca Świętego”.
 7. W przyszłą niedzielę o 10.30 w kościele parafialnym w Żarnowie comiesięczna Msza Święta za wstawiennictwem św. Rity i św. Jana Pawła II z błogosławieństwem relikwiami. Kartki z intencjami możemy wrzucać do skarbonki w świeczniku wotywnym.
 1. Zachęcam do modlitwy w intencjach, w których regularnie odprawiam Msze Święte z Bractwa Ratowania Dusz Od Potępienia Wiecznego: O uproszenie miłosierdzia Bożego dla konających, a zwłaszcza konających w grzechach śmiertelnych oraz za tych, którzy zamierzają targnąć się na swoje życie; O skrócenie mąk dla dusz w czyśćcu cierpiących, a przez ich wstawiennictwo w pewnej intencji.

www.ratujmydusze.przemyska.pl/ratowanie-dusz/modlitwa-o-uproszenie-milosierdzia-bozego/

 1. Proszę o modlitwę w intencji remontu naszych kościołów i budowy nowego domu parafialnego.
 2. Tradycyjnie 29 lipca będziemy gościć pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki podejmując ich obiadem. Produkty i środki pieniężne możemy przekazywać pani Jolancie Murańskiej i Karolinie Jarmule.
 1. Rozpoczynamy przygotowania do odpustów w Koniewie (25 sierpnia br.) i Rzystnowie (15 września br.) i Dwutysiącleciem Dzieła Odkupienia (Anno Domini 2033). Będziemy mogli uczestniczyć w nowennie (9 dni przed odpustem i 9 lat przed Rokiem Odkupienia – 2033.): codziennie Msza Święta i peregrynacja (przenoszenie albo przewożenie w celach kultowych relikwii, obrazów i innych przedmiotów kultu religijnego) po domach (rodzinach) ikony Matki Bożej Częstochowskiej (Koniewo, Siniechowo) i ikony św. Stanisława Kostki (Rzystnowo, Miodowice, Machowiec).
 2. Niech Pan Bóg nam błogosławi w pracy, wakacjach, codzienności. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!