1. Dzisiaj obchodzimy 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Tematem tegorocznego dnia mediów są słowa: „Mówić z sercem. ’Prawdziwie w miłości’ (Ef 4,15)”.
  2. W najbliższą sobotę w kościele parafialnym w Żarnowie o 17.00 comiesięczna Msza Święta za wstawiennictwem św. Rity i św. Jana Pawła II.
  3. Za tydzień w niedzielę 24 września o godzinie 12.00 w kościele w Rzystnowie odpust ku czci świętego Stanisława Kostki połączony z dożynkami. Wierni z Rzystnowa, Miodowic i Machowca serdecznie zapraszają. W tę niedzielę Msza Święta w Koniewie wyjątkowo  o godzinie 9.00.
  4. Bóg zapłać za modlitwy, życzliwość, różne dary, dbałość o świątynie wewnątrz i na zewnątrz, ofiary na kościół i budowę nowego domu parafialnego. Za ofiary na tacę w drugą niedzielę miesiąca (10 września) przeznaczone na budowę nowej plebanii: Rzystnowo – 320 zł, Żarnowo – 1700,74 zł, Koniewo – 577 zł.
  5. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszki na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Maroko, hospicja w Szczecinie i Świnoujściu.
  6. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Przynosimy do kościoła, sprzęt o większych gabarytach zgłaszamy telefonicznie do parafii. Czas zbiórki do 6 października br. Dzięki tej akcji możemy wesprzeć Kościoły na Wschodzie.

7. Do końca września można zapisywać się na kandydata do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8. Wychodząc z kościoła zachęcam do korzystania z kącika bibliotecznego.

9. Proszę przyjąć prasę katolicką: „Idziemy”, „Niedziela”, ”Opiekun”, ”Staś”.

10. Niech Pan Bóg nam błogosławi na cały tydzień. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!