1. Dzisiaj 19 września o godz. 12.00 odpust ku czci św. Stanisława Kostki w Rzystnowie połączony z dożynkami. Jesteśmy wszyscy zaproszeni! Po kościele poczęstunek.

 

  1. Msza Święta w dzisiejszą niedzielę w Koniewie wyjątkowo o godzinie 9.00.

 

  1. W najbliższą środę w kościele parafialnym o 17.00 comiesięczna Msza Święta za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i św. Rity. Intencje możemy wypisać na kartce i wrzucić do skrzyneczki przy świeczniku.

 

  1. Kolejny raz serdecznie zachęcam do szczepienia się przeciw koronawirusowi i do spisu powszechnego.

Szanowni Państwo, IV fala zakażeń wirusem SARS-Cov-2 zbliża się nieuchronnie, z dnia na dzień przybywa osób zakażonych, hospitalizowanych oraz które umierają z powodu covida. Możemy zahamować rozwój epidemii poprzez szczepienia. Zwracam się więc do Państwa z ogromną prośbą  o zaszczepienie się tych co jeszcze tego nie zrobili, o zachęcenie członków swoich rodzin do zaszczepienia. 20 września w godz. od 13.00 do 17.00 na placu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stepnicy zorganizowano Mobilny Punkt Szczepień, który umożliwi Państwu zarówno zaszczepienie swoich dzieci od 12 roku życia szczepionką Pfizer jaki i dorosłych jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Na zaszczepienie małoletniego wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka (rodzica/opiekuna). Rodzic ucznia z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy nie musi być obecny podczas szczepienia. Wyjątek stanowią dzieci ze Szkoły Podstawowej w Racimierzu, których rodzice muszą je dowieźć. Odpowiednie druki do pobrania w szkołach.  Warto dodać, że aby skorzystać z mobilnego punktu szczepień nie trzeba się nigdzie rejestrować. Wystarczy w tym dniu przyjść z dowodem osobistym a dla  osób, które będą chciały się zaszczepić, a dla niemających jak dojechać do punktu  został zorganizowany darmowy transport wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 509 567 353 i zgłosić taką potrzebę.  Jeszcze raz zachęcam wszystkich do szczepień. Im więcej osób się na to zdecyduje, tym ochrona przed wirusem SARS-CoV-2 będzie skuteczniejsza. Pamiętajmy, że przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona dla nas, ale także dla naszych bliskich, a pokonanie koronawirusa umożliwi nam wszystkim powrót do normalności.

 

  1. Proszę przy wyjściu z kościoła przyjąć od ministrantów prasę katolicką: ?Niedzielę?, ?Chit?, ?Idźmy do św. Józefa? oraz ?Dobre Nowiny?, ?Miłujcie się!?, ?Królowa Różańca Świętego?.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, różne dary, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii. Za zeszłotygodniowe ofiary na tacę w tzw. drugą niedzielę miesiąca przeznaczone na budowę nowego domu parafialnego. Rzystnowo 310 zł, Koniewo 360 zł, Żarnowo 1250 zł.

 

  1. Niech nam Pan błogosławi na cały tydzień. Wszelkimi łaskami niech Pan Bóg darzy. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!