https://ekai.pl/jak-wyznaczano-daty-wielkanocy-wyjasnia-patrolog/

 

  1. Jutro drugi dzień świąt Wielkiej Nocy. Msze Święte: 9.00 ? Rzystnowo; 10.30 ? Żarnowo i o 12.00 w Koniewie. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i KUL.
  2. W najbliższy piątek nie obowiązuje post z racji oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
  3. Następna niedziela to święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia wypada święto patronalne Caritas.
  4. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism (?Niedziela? ?Miłujcie się!?, ?Królowa Różańca Świętego?) oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  5. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii. Szczególne podziękowania za przepiękne przygotowanie kościołów na Triduum Paschalne (Ciemnica i Boży Grób oraz wystrój wielkanocny): Żarnowo ? Kania Małgorzata i Karol, Szczepanowicz Małgorzata i Roman, Edyta Kowalska, Katarzyna Sołtysiak,, Andżelika Mistygacz, Wanda Nowak, Iwona Łuczko Karolina Jarmuła wszyscy ofiarodawcy na kwiaty. Wyrazy wdzięczności wszystkim posługującym w liturgii Triduum Paschalnego.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za piękne odnowienie wszystkich krzyży w przestrzeni zewnętrznej na terenie całej parafii.
  7. Serdeczne podziękowania za dary z okazji świąt. Za ofiary przy okazji święconki.
  8. Błogosławieństwa na czas świąt i poświąteczny! Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!