1. Sierpień jest miesiącem trzeźwości.

 

  1. Wczoraj w sobotę 14 sierpnia o godzinie 13.00. odbyła się piękna uroczystość poświęcenia obeliska w hołdzie pionierom Ziemi Rzystnowkiej i Miodowickiej przy kościele św. Stanisława Kostki w Rzystnowie (zdjęcia na stronie internetowj parafii). Podczas Mszy Świętej zebrano na tacę 900 złotych, które przeznaczamy na spłatę remontu wieży kościoła.

 

  1. Dzisiaj niedziela uroczystości Wniebowzięcia NMP, poświęcenie kwiatów, ziół i kłosów zbóż.

 

  1. Serdecznie zachęcam do szczepienia się przeciw koronawirusowi i do spisu powszechnego.

 

  1. W najbliższą sobotę comiesięczna Msza Święta za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i św. Rity o 17.00 w kościele parafialnym.

 

  1. Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w Koniewie 22 sierpnia br. w najbliższą niedzielę o 12.00. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. dr Przemysław Pokorski, dyrektor wydziału duszpasterstwa rodzin w kurii metropolitalnej.

 

  1. Proszę przy wyjściu z kościoła przyjąć od ministrantów prasę katolicką: ?Niedzielę?, ?Chit?, ?Idźmy do św. Józefa? oraz ?Dobre Nowiny?, ?Miłujcie się!?, ?Królowa Różańca Świętego?.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, różne dary, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów, budowę nowego domu parafialnego i funkcjonowanie całej parafii. za ofiary na tacę w tzw. drugą niedzielę (Rzystnowo 400 zł, Żarnowo 1200, Koniewo 250).

 

  1. Niech nam Pan błogosławi na cały tydzień. Wszelkimi łaskami niech Pan Bóg darzy w okresie urlopów i wakacji. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Pozdrawiamy naszych Gości! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!