1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w Roku Świętego Józefa. Witamy ks. Józefa Barona, doświadczonego rekolekcjonistę ze zgromadzenia księży salwatorianów, który je poprowadzi. Szczegółowy plan dostępny jest na naszej stronie internetowej i mobilnej aplikacji oraz na pocztówkach do wzięcia przy wyjściu z kościoła. Ofiary z Mszy Świętych w niedzielę i w tygodniu przeznaczone będą na potrzeby misyjne salwatorianów pracujących w całym świecie.

 

  1. Rozpoczęcie rekolekcji na Mszach Świętych niedzielnych (9.00 ? Rzystnowo; 10.30 ? Żarnowo; 12.00 ? Koniewo). Poniedziałek (08.03.): Żarnowo o 17.00, Koniewo o 18.15; wtorek (09.03.): Żarnowo 17.00, Rzystnowo o 18.15; środa (10.03.): Rzystnowo o 17.00, Koniewo o 18.15.

 

  1. Dzisiaj zmiana tajemnic żywego różańca roży powstałej na 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II, która modli się o beatyfikację rodziców św. papieża: Emilię i Karola Wojtyłów.

 

  1. Jutro w poniedziałek 8 marca przypada Dzień Kobiet. Z tej okazji kieruję do Was słowa sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, prymasa tysiąclecia: ?Świat współczesny bardzo wiele od was żąda. Obarczone zadaniami rodzinnymi musicie często pracować zarobkowo. Zawsze współczuję, gdy widzę, jak kobiety śpieszące do biur i fabryk popychają przed sobą nerwowo wózek albo niosą dziecko, wyrwane z najlepszego snu, do żłobka lub przedszkola. Jest w tym zrzucenie na barki kobiety obowiązków podwójnych: pracy wychowawczej i zarobkowej. A jednak sobie radzicie, pomagacie wszystkim. Kto więc wam pomoże? Pomoże wam Matka Chrystusowa, która dała z siebie najwięcej i dochowała wierności do końca. Naśladujcie Ją!?.

 

  1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: w Żarnowie po Mszy Świętej o 17.00; w Rzystnowie o 18.15, nabożeństwo z możliwością przyjęcia Komunii Świętej; w Koniewie o 19.15, nabożeństwo z możliwością przyjęcia Komunii Świętej. Gorzkie Żale w każdą niedzielę wielkopostną: w Rzystnowie i Koniewie po Mszy Świętej; w Żarnowie przed Mszą Świętą o 10.15.

 

  1. Od marca chrzty w naszej parafii będą tylko w ostatnią niedzielę miesiąca podczas Mszy Świętej. Nauki przed chrztem w sobotę poprzedzającą w kościele parafialnym po Mszy Świętej o 17.00.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów, budowę nowego domu parafialnego (tzw. plebanii) i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz.

 

  1. Za tydzień druga niedziela miesiąca ? zbieramy większe ofiary na tacę przeznaczoną na budowę nowego domu parafialnego.

 

  1. Proszę przy wyjściu z kościoła przyjąć od ministrantów prasę katolicką: ?Niedzielę?, ?Chit?, ?Idziemy do św. Józefa? oraz ?Dobre Nowiny?.

 

  1. Dziękujemy bardzo ks. kanonikowi Wacławowi Nowakowi proboszczowi i dziekanowi z parafii św. Jerzego w Goleniowie za dar na monstrancji dla naszej parafii.

 

  1. Życzę błogosławieństwa na nadchodzący czas, szczególnie czas łaski rekolekcji świętych. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach.

Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!