1. Dzisiaj w niedzielę na 12.00 zapraszamy na odpust do naszego kościoła filialnego w Koniewie ku czci Matki Bożej Częstochowskiej połączony z dożynkami.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 24.08. (poniedziałek) ? św. Bartłomieja apostoła https://pl.aleteia.org/2018/08/24/sw-bartlomiej-malo-znany-apostol-niewidoczny-a-swietny-patron-dla-faceta/; 26.08. (środa) ? uroczystość NMP Częstochowskiej https://www.niedziela.pl/artykul/7355/nd/Uroczystosc-Najswietszej-Maryi-Panny; 27.08. (czwartek) ? św. Monikę https://www.augustianie.pl/sw-monika/; 28.08. (piątek) ? św. Augustyna https://deon.pl/wiara/sw-augustyn-nawrocony-lzami-i-modlitwa,357339; 22.08. (sobota) ? męczeństwo św. Jana Chrzciciela https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/benedykt_xvi/audiencje/ag_29082012.html.

 

  1. 30 czerwca br. została zakupiona działka pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii)w Żarnowie na ulicy Podgórnej. Za ofiary indywidualne i na tacę w drugą niedzielę miesiąca wszystkim Parafianom i Przyjaciołom wyrażam wielką wdzięczność. W kolejne drugie niedziele miesiąca (następna 13 września) ? do rozpoczęcia budowy – będziemy zbierać większe ofiary na tacę z przeznaczeniem na remonty poszczególnych kościołów (osobno wierni na swój kościół).

 

  1. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy przez Toruń w dniach od 24 do 26 września (czwartek, piątek i sobota) tego roku. Koszt przejazdu i noclegów 410 zł. Przy zapisywaniu się prosimy o zaliczkę 200 zł.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?). Również tam możemy wrzucić ofiarę do puszki dla poszkodowanych w Bejrucie.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz.

 

  1. Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica oraz Grupa GlobalECO serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące dotacji i ulg na instalacje fotowoltaiczne, ekologiczne źródła ciepła oraz termomodernizację budynków mieszkalnych. Spotkanie odbędzie się w czwartek 27 sierpnia o godz. 17:00 w Domu Kultury w Racimierzu.

 

  1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Pozdrawiamy wszystkich naszych gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!