1. Lipiec jest miesiącem Krwi Chrystusa. Zachęcam do odmawiania litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa https://opoka.org.pl/biblioteka/M/ML/litania_krwi_chrystusa.html.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 20.07. (poniedziałek) ? bł. Czesława https://wroclaw.dominikanie.pl/klasztor/bl-czeslaw/; 22.07. (środa) ? święto Marii Magdaleny https://www.franciszkanie.pl/artykuly/maria-z-magdali; 23.07. (czwartek) ? święto św. Brigidy , patronki Europy https://stacja7.pl/swieci/brygida-szwedzka-swieta-reformatorka/; 24.07. (piątek) ? św. Kingę https://adonai.pl/swieci/?id=66; 25.07. (sobota) ? św. Jakuba Apostoła https://www.jakubapostol.archpoznan.pl/sw-jakub-apostol/ i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących http://zbawiciel.ostroleka.pl/swieci,swiety-krzysztof-meczennik-607.html.

 

  1. Znakiem duchowym naszej parafii z okazji 100 urodzin św. Jana Pawła II jest powstała nowa róża Żywego Różańca z główną intencją o beatyfikację rodziców św. Jana Pawła II, Emilii i Karola Wojtyłów. Zmiana tajemnic zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca.

 

  1. 30 czerwca br. została zakupiona działka pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii). Za ofiary indywidualne i na tacę w drugą niedzielę miesiąca wszystkim Parafianom i Przyjaciołom wyrażam wielką wdzięczność. W kolejne drugie niedziele miesiąca (następna 9 sierpnia) – do rozpoczęcia budowy – będziemy zbierać większe ofiary na tacę z przeznaczeniem na remonty poszczególnych kościołów (osobno wierni na swój kościół).

 

  1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy przez Toruń w dniach od 26 do 28 września tego roku. Koszt przejazdu i noclegów 410 zł. Przy zapisywaniu się prosimy o zaliczkę 200 zł.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?).

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz. Sprzątanie kościoła parafialnego: rodziny z Łąki 41b. W kościołach filialnych wg ustalonego harmonogramu.

 

  1. XXXVI Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 25 lipca do 13 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka?. Nasza parafia została poproszona o tradycyjną gościnę w dniu 27 lipca br. (poniedziałek) dla około 10 osób.

 

  1. W następną niedzielę po Mszach Świętych błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiary na pojazdy dla polskich misjonarzy.

 

  1. Dziękujemy serdecznie za posługę w naszej parafii ks. Piotrowi Krzywdzie ze szkół salezjańskich w Szczecinie. Poznaliśmy Go już z naszych odpustów. Wdzięczni, ośmielamy się prosić o pomoc w przyszłości.

 

  1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Pozdrawiamy wszystkich naszych gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!