1. Od poniedziałku 13 stycznia w kalendarzu kościelnym przeżywamy okres zwykły (kolor szat liturgicznych ? zielony). Natomiast w tradycji naszej polskiej kolędy śpiewamy do 2 lutego włącznie. Również do tego czasu wystrój kościoła jest bożonarodzeniowy.

 

  1. Dzisiaj kończymy kolędę (wizytę duszpasterską w domach wiernych parafii): 26.01. (niedziela) od 14.00 ? Żarnowo, ul. Boczna i ul. Spokojna.

 

Dziękuję za radosne spotkania, twórcze rozmowy, a nade wszystko wspólną modlitwę oraz ofiary.              Szczegółowe sprawozdanie przedstawię w najbliższym czasie.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 28.01. (wtorek) ? św. Tomasza z Akwinu http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=109&doc=59; 31.01. (piątek) ? św. Jana Bosko http://salezjanie.pl/info/sw-jan-bosko.

 

  1. Do końca stycznia zapisujemy się na pielgrzymkę do Chorwacji (26 maja do 04 czerwca 2020 r.). Potrzebny do tego formularz jest do pobrania z naszej strony parafialnej www.parafiazarnowo.pl oraz do wzięcia ze stolika przy wyjściu z kościoła.

 

  1. W najbliższy czwartek 30 stycznia na 17.00 do kościoła parafialnego zapraszam wszystkich przygotowujących się do I Komunii Świętej i Bierzmowania wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa! Zachęcam również tych, którzy jeszcze nie przyjęli bierzmowania, aby się zgłosili w celu uzupełnienia tego sakramentu.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Po wielu tygodniowych konsultacjach z różnymi specjalistami wraz z radą parafialną, po zaakceptowaniu przez ks. biskupa, podjęliśmy decyzję o zakupie działki pod budowę nowej plebanii na ulicy Podgórnej w Żarnowie (umowa przedwstępna z zaliczką 15 tysięcy zł została podpisana w sobotę 11 stycznia). Koszt całości zakupu z notariuszem wynosi 70 tysięcy złotych. Do tej pory zebraliśmy 29626 zł. Sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Proszę w związku z tym o ofiary indywidualne i o większe ofiary na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca (następna, 09 lutego).

 

  1. 1 lutego będziemy przeżywać pierwszą sobotę miesiąca. Msze Święte z Komunią św. wynagradzającą za grzechy przeciwko Maryi: 17.00 ? Żarnowo, 18.00 ? Rzystnowo, 19.00 ? Koniewo. https://www.youtube.com/watch?v=-PoESvsWt8A.

W godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych w domach.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Do kościoła przynosimy świece ? gromnice do poświęcenia.

 

  1. Błogosławieństwa na cały tydzień pracy i nauki, przeżywania codzienności ? pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!