1. Dzisiaj Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Również przy wyjściu z kościoła można wesprzeć wspólnotę Kościoła na Wschodzie wrzucając ofiarę do puszki. Także dzisiaj zmiana tajemnic żywego różańca w nowopowstałej róży na stulecie urodzin św. Jana Pawła II, która modli się o beatyfikację rodziców papieża ? Emilię i Karola Wojtyłów.

2. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte według porządku niedzielnego: 9.00 ? Rzystnowo, 10.30 ? Żarnowo, 12.00 ? Koniewo. Zachęcam w tym dniu do przeżywania ?Godziny Łaski? (12.00 do 13.00) https://stacja7.pl/modlitwa/godzina-laski-sie-modlic/.

3. Tradycyjnie w dni powszednie Adwentu zapraszamy na Roraty: Żarnowo o 17.00 ? środa, czwartek, piątek, sobota; Koniewo o 18.15 ? środa; Rzystnowo o 18.15 ? czwartek.

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 07.12.(poniedziałek) ? św. Ambrożego https://deon.pl/wiara/sw-ambrozy-wszystko-mamy-w-chrystusie,1185; 12.12. (sobota) ? NMP z Guadalupe https://www.youtube.com/watch?v=v5tAmzgXOBg&ab_channel=KrzysztofKorniaho.

5. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?).

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz. Dziękuję Maciejowi Dąbrowskiemu
za transmisje Mszy Świętych z kościoła parafialnego.

7. Od nowego roku każdego 22 miesiąca (lub w okolicy) w kościele parafialnym będą odprawiane Msze Święte przez wstawiennictwo Św. Rity i św. Jana Pawła II w intencjach, które możemy na kartce wrzucać do skarbonek w świecznikach.

8. W kolejne drugie niedziele miesiąca (następna za tydzień 13 grudnia) ? do rozpoczęcia budowy nowego domu parafialnego (plebanii) – będziemy zbierać większe ofiary na tacę z przeznaczeniem na potrzeby poszczególnych kościołów (osobno wierni na swój kościół).

9. Mamy zaproszenie w dniach 7 ? 16 grudnia tego roku do Nowenny do św. Andrzeja Boboli w intencji o ustanie epidemii. Szczegóły w załącznikach na stronie internetowej parafii i mobilnej aplikacji na smartfony.

10. W następna niedzielę będziemy gościć ks. Krzysztofa Bartoszewskiego proboszcza z Długołęki, który wygłosi nauki adwentowe (?małe rekolekcje?) i posłuży w konfesjonale.

11. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach.
Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!