1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent ? czas przygotowań do religijnego przeżycia Bożego Narodzenia, również gotowości na przyjście Jezusa Chrystusa na koniec świata (paruzja)http://kolegiata.kolbuszowa.pl/o-znaczeniu-adwentu-w-zyciu-chrzescijanina/.

Od dzisiaj są dostępne poświęcone opłatki i świece Caritas.

 

  1. Tradycyjnie w dni powszednie Adwentu zapraszamy na Roraty: Żarnowo o 17.00 ? środa, czwartek (pierwszy miesiąca), piątek (pierwszy miesiąca), sobota (pierwsza miesiąca); Rzystnowo o 18.15 ? piątek (pierwszy miesiąca) i sobota (pierwsza miesiąca); Koniewo o 19.15 – piątek (pierwszy miesiąca) i sobota (pierwsza miesiąca).

W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych w domach.

 

  1. . W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 30.11.(poniedziałek) ? św. Andrzeja apostoła https://www.youtube.com/watch?v=HlFzXDI-fmY&ab_channel=ks.ArkadiuszSzczepanik; 03.12. (czwartek) ? św. Franciszka Ksawerego https://missio.org.pl/pontyfikat/misyjni-swieci/patroni-misyjni/86-sw-franciszek-ksawery-szalony-dla-chrystusa; 04.12 (piątek) ? św. Barbarę https://www.youtube.com/watch?v=KOqA1GNXEkU&ab_channel=Siemianowice%C5%9Al%C4%85skie; 06.12. (niedziela) ? św. Mikołaja https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-06.php3.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?).

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz. Dziękuję bardzo za ofiary przy okazji Wypominek.

 

  1. Bardzo dziękuję za przygotowanie odpustu parafialnego w poprzednią niedzielę. Za prezent z okazji imienin kościoła i parafii ? figurę św. Rity ze świecznikiem, posprzątanie kościoła (Irenie Węcławik, Sołtysiak Katarzynie, Arkadiuszowi Tomali), ofiary na kwiaty i dary ołtarza zbierane w sklepie państwa Dąbrowskich, obiad państwu Milkiewiczom. Księdzu kanonikowi Marianowi Szostakowi ze Szczecina, prowadzącemu uroczystości, za książki, które otrzymaliśmy w prezencie.

 

  1. Od nowego roku każdego 22 miesiąca (lub w okolicy) w kościele parafialnym będą odprawiane Msze Święte przez wstawiennictwo Św. Rity i św. Jana Pawła II w intencjach, które możemy na kartce wrzucać do skarbonek w świecznikach.

 

  1. W kolejne drugie niedziele miesiąca (następna 13 grudnia) ? do rozpoczęcia budowy nowego domu parafialnego (plebanii) – będziemy zbierać większe ofiary na tacę z przeznaczeniem na potrzeby poszczególnych kościołów (osobno wierni na swój kościół).

 

  1. W przyszła niedzielę przyjedzie do nas św. Mikołaj z prezentami. Będzie można sobie zrobić zdjęcie ze Świętym. Również zmiana tajemnic nowopowstałej róży Żywego Różańca modlącej się o beatyfikację rodziców św. Jana Pawła II ? Emilii i Karola Wojtyłów. Natomiast przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać ofiary na Kościół na Wschodzie.

 

  1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!