1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem ?Wstańcie, chodźmy!? Modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i zbieramy ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej a ubogiej młodzieży. Więcej przeczytamy w Liście Episkopatu zamieszczonym na naszej stronie internetowej.

 

  1. Przeżywamy październik, miesiąc różańcowy i w tym roku Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny (https://misje.franciszkanie.pl/nadzwyczajny-miesiac-misyjny-pazdziernik-2019/).

Wspólnotowa modlitwa różańcowa w naszych kościołach: Żarnowo ? czwartek, piątek i sobota po Mszy Świętej o 17.00; Rzystnowo ? czwartek po Mszy Świętej o 18.15; Koniewo ? sobota po Mszy Świętej o 18.15. Odmawiajmy również różaniec w domach: indywidualnie i rodzinnie.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu kościelnym wspominamy: 19.10. (sobota) ? bł. ks. Jerzego Popiełuszki https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-19c.php3.

 

  1. W piątek 18 października w Żarnowie po Mszy Świętej i modlitwie różańcowej o 17.00 zapraszamy na koncert ?wokół tradycji? w wykonaniu Natalii Serbiny i Jacka Hałasa, artystów ? bardów z Poznania.

 

  1. Informuję, że sołtysi Zielonczyna (Żarnówka), Żarnowa, Racimierza i Łąki (Jarszewka) w tym czasie rozmawiają z mieszkańcami sołectw na temat budowy nowej plebanii.

 

  1. Od 26 maja do 04 czerwca 2020 roku planujemy pielgrzymkę parafialną do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny (Medjugorie, Dubrownik, Ludberg, Riwiera Makarska, etc.). Zapisy już wkrótce.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism oraz książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła. Są również już Kartki na Wypominki za naszych zmarłych.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Miłej niedzieli, błogosławieństwa na cały tydzień ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!