1. Przeżywamy październik, miesiąc różańcowy i w tym roku Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny (https://misje.franciszkanie.pl/nadzwyczajny-miesiac-misyjny-pazdziernik-2019/).

Wspólnotowa modlitwa różańcowa w naszych kościołach: Żarnowo ? czwartek, piątek i sobota po Mszy Świętej o 17.00; Rzystnowo ? środa po Mszy Świętej o 17.00; Koniewo ? środa po Mszy Świętej o 18.00. Odmawiajmy również różaniec w domach: indywidualnie i rodzinnie.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu kościelnym wspominamy: 07.10. (poniedziałek) ? Najświętszej Maryi Panny Różańcowej https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-07a.php3.

 

  1. Informuję, że sołtysi Zielonczyna (Żarnówka), Żarnowa, Racimierza i Łąki (Jarszewka) w tym czasie rozmawiają z mieszkańcami sołectw na temat budowy nowej plebanii.

 

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem ?Wstańcie, chodźmy!? Będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i zbierać ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej a ubogiej młodzieży. Więcej przeczytamy w Liście Episkopatu zamieszczonym na naszej stronie internetowej.

 

  1. W następnym tygodniu 18 października w piątek w Żarnowie po Mszy Świętej i modlitwie różańcowej o 17.00 zapraszamy na koncert okolicznościowy (szczegóły podamy w przyszłą niedzielę).

 

  1. Od 26 maja do 04 czerwca 2020 roku planujemy pielgrzymkę parafialną do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny (Medjugorie, Dubrownik, Ludberg, Riwiera Makarska, etc.). Zapisy już wkrótce.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism oraz książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Miłej niedzieli, błogosławieństwa na cały tydzień ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!