1. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale: w Żarnowie przed Mszą Świętą, w Rzystnowie i Koniewie po Mszy Świętej. W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej: 17.00 ? Żarnowo, 18.00 ? Rzystnowo, 19.00 ? Koniewo.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

https://olsztyn.gosc.pl/doc/5381942.Czas-laski

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. W czwartek Msza Święta o 17.00 w Żarnowie z modlitwą za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele, szczególnie z naszej parafii. W piątek Msza Święta w Żarnowie o 17.00 . W Rzystnowie i Koniewie można przyjąć komunię świętą wynagradzającą (pierwszopiątkową) podczas nabożeństwa drogi krzyżowej.

 

  1. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych w domach z posługa sakramentalną (spowiedź św., komunia św., namaszczenie chorych). Msze Święte wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: o 15.00 w Koniewie, 16.00 w Rzystnowie i w Żarnowie o 17.00.

Po Mszy Świętej w Żarnowie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się różańcem pompejańskim w intencji Ojczyzny. Jesteśmy jednym z 54 kościołów stacyjnych w całej Polsce, w których przez kolejnych 54 dni będzie trwać nieustanna modlitwa  (2 kwietnia do 25 maja br.).

 

  1. W niedzielę 7 kwietnia po Mszy Świętej w Żarnowie będzie można zakupić kartki wielkanocne wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Racimierzu. Uzyskane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sztandaru do szkoły.

 

  1. Mamy zaproszenie do kina w Goleniowie w dniach od 5 do 11 kwietnia na przepiękny film o św. Faustynie ?Miłość i miłosierdzie?.

https://ekai.pl/do-kin-wchodzi-dzis-film-milosc-i-milosierdzie/

 

  1. Przypominam wszystkim wiernym praktykującym w kościele parafialnym w Żarnowie, że od 25 marca br., uroczystości pogrzebowe będą tylko w kaplicy cmentarnej (Msza Święta, odprowadzenie do grobu). W kościołach filialnych w Rzystnowie i Koniewie ? jak dotychczas.

 

  1. Intencje mszalne: Żarnowo: 04.04 (czwartek) o 17.00 ? int. wolna, 05.03.(piątek) o 17.00 ? za zmarłe matki różańcowe (+Sabina Suleja, +Regina Milkiewicz) oraz za solenizantkę kwietniową Agnieszkę Strajch; 06.04. (sobota) o 17.00 ? +Wacław Kulma; 07.04. (niedziela) – +Marian Sobków (9 rocz.). Koniewo w niedzielę 07.04. o 12.00 – int. wolna. W Rzystnowie o 09.00: +Jan Szczęsny (78 rocz.), +Stanisław Szafrański (25 rocz.), Genowefa Szafrańska (32 rocz.).

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i czasopism (?Niedziela? ?Miłujcie się!?, ?Królowa Różańca Świętego?) oraz książek, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

  1. W niedzielę 5 maja br. organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Wyjazd o 13.00, udział w różańcu pokutnym z kościoła na cmentarz wojenny, powrót ok. 22.00. Koszt 50 złotych. Zapisy trwają.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościoła. Serdeczne podziękowania za dbałość o świątynie poprzez cotygodniowe sprzątanie. W Żarnowie dziękujemy rodzinom: Nowak, Strajch, Jeż, Lipskim. W najbliższą sobotę prosimy rodziny: Jagodzińskich, Podowa i Andrzejewskich.

 

  1. Miłej niedzieli, błogosławieństwa na cały tydzień ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!