OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU. 01.12.2019 r.

 

 

  1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny i czas bezpośredniego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia.

 

  1. Msze Święte Roratnie (https://episkopat.pl/rzecznik-episkopatu-rozpoczyna-sie-adwent-i-akcja-roraty/) w tym tygodniu: Rzystnowo ? piątek i sobota o 18.00 (z Komunią św. pierwszopiątkową i pierwszosobotnią); Koniewo ? piątek i sobota o 19.00 (z Komunią św. pierwszopiątkową i pierwszosobotnią); Żarnowo ? czwartek, piątek i sobota o 17.00 (z Komunią św. pierwszopiątkową i pierwszosobotnią).

 

  1. W nachodzącym tygodniu w kalendarzu kościelnym wspominamy: 03.12 (wtorek) ? św. Franciszka Ksawerego https://deon.pl/wiara/kim-byl-sw-franciszek-ksawery,348495; 04.12 (środa) ? św. Barbaryhttps://www.kopalnia.pl/zwiedzanie/kopalnia-wiedzy/dla-zwiedzajacych/swieta-barbara-z-nikomedii-zyciorys-ciekawostki-i-solny-pomnik-z-wieliczki; 06.12 (piątek) – św. Mikołaja https://www.niedziela.pl/artykul/35331/nd/Swiety-Mikolaj—%E2%80%9Epatron-daru-czlowieka; 07.12 (sobota) ? św. Ambrożego https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/swieci/s_ambrozy.html.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary do puszki na rzecz Przemysława Wieczorka pochodzącego z naszej parafii (Rzystnowo), który ciężko choruje na nowotwór oka https://pomagam.pl/bi3ei8jo.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Poświęcone opłatki będą przynoszone do naszych domów w okresie Adwentu. Przy tej okazji można złożyć tradycyjną ofiarę na potrzeby wspólnoty naszej parafii. Natomiast świece na stół świąteczny ?Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom? https://ekai.pl/wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-2019/ będzie można zakupić (małe świece ? 6 zł, duże ? 15 zł.) przy wielu różnych okolicznościach.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Osobne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy wspaniale przygotowali uroczystość odpustową w ku czci Chrystusa Króla Wszechświata w kościele parafialnym. Goście spoza naszej parafii po raz kolejny byli pod wrażeniem Waszego zaangażowania!

 

  1. Miłej niedzieli, błogosławieństwa na cały tydzień ? pozdrówcie chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg darzy! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!