W kościele parafialnym, w Święta Wielkiej Nocy, został uruchomiony system multimedialny „Serafin” do wyświetlania treści liturgicznych, który wspiera wiernych w jeszcze pełniejszym uczestnictwie we Mszy Świętej.

Łączny koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 12.600,00zł, na co złożyły się następujące elementy:

System multimedialny Serafin – 7.500 zł

Telewizor 65 ‘ – 3.000 zł

Uchwyt do telewizora – 400 zł

Robocizna -montaż  – 1.500 zł (Margo – Instal Marek Stajszczak)

Folia ochronna na tablet – 200 zł.

System multimedialny został sfinansowany ze środków finansowych zebranych podczas parafialnych uroczystości odpustowych w latach 2021-2022, w kwocie 5.100zł, ofiar Fatimskiej Róży Różańcowej – 1.500zł i Roży Różańcowej M.B. Częstochowskiej – 40zł, a także ofiar indywidualnych złożonych przez Panią Czesławę Peczko – 300zł, Państwo Karolinę i Mirosława Jarmułów – 500zł, oraz anonimowego darczyńcę – 5.160zł.

Obsługi systemu podjął się Pan Kamil Dąbrowski, parafialny organista, który czuwa nad jego sprawnym działaniem.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom oraz osobom zaangażowanym w to dzieło.