1. Dzisiaj 25 sierpnia o 12.00 w Koniewie doroczny odpust połączony z dożynkami ku czci MB Częstochowskiej w niedzielę. Po celebracji w kościele wszyscy są zaproszeni na poczęstunek do świetlicy wiejskiej. Mszy Świętej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. January Żelawski.
  2. Zachęcam do uzyskania odpustu zupełnego (darowanie kar za grzechy popełnione i uniewinnione w sakramencie spowiedzi świętej) poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej odpustowej i przyjęcie Komunii św.
  3. W przyszłą niedzielę dzieci i młodzież pobierze kalendarze w ramach przygotowania do sakramentów spowiedzi św., Komunii św. i bierzmowania. Obecność w tym wydarzeniu będzie równoznaczna z oficjalnym zapisaniem się do formacji przed przyjęciem sakramentów świętych.
  4. Wychodząc z kościoła zachęcam do korzystania z kącika bibliotecznego. Proszę przyjąć prasę katolicką: „Niedziela”, „Idziemy”, ”Staś”, „Dobre Nowiny”, „Królowa Różańca Świętego”.
  5. Zachęcam bardzo do modlitwy w intencji remontu naszych kościołów i budowy nowego domu parafialnego.
  6. Bóg zapłać za ofiary na remonty kościołów i budowę domu parafialnego, inne dary.
  7. Sołectwo Jarszewko, Łąka, Racimierz, Żarnowo, koło łowieckie „Dzik” zapraszają na Dożynki i zakończenie lata 31 sierpnia br. w sobotę. Rozpoczęcie o 11.00 Mszą Świętą dziękczynną. Szczegóły na plakatach i w Internecie. Również w sobotę 31 sierpnia br. w Przybiernowie dożynki gminne – początek Msza Święta o 15.00 w kościele parafialnym.
  8. Najbliższa niedziela jest pierwszą miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic w róży, która modli się o beatyfikację rodziców św. Jana Pawła II: Emilię i Karola Wojtyłów.
  9. W Rzystnowie odpust ku czci św. Stanisława Kostki połączony z dożynkami 15 września o 12.00. Wcześniej od 6 września rozpocznie się nowenna do św. Stanisława Kostki z peregrynacja poświęconej Ikony po rodzinach.
  10. Niech Pan Bóg błogosławi w pracy, codzienności. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!