1. Sierpień – miesiąc trzeźwości.
  2. Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej)w najbliższy czwartek 15 sierpnia. Msze Święte z poświęceniem wianków według porządku niedzielnego: 9.00 – Rzystnowo, 10.30 – Żarnowo, 12.00 Koniewo.
  3. Wychodząc z kościoła zachęcam do korzystania z kącika bibliotecznego (między innymi: na wakacyjne wyjazdy – woda święcona i różańce).
  4. Proszę przyjąć prasę katolicką: „Niedziela”, „Idziemy”, ”Staś”, „Dobre Nowiny”, „Królowa Różańca Świętego”.
  5. Zachęcam bardzo do modlitwy w intencji remontu naszych kościołów i budowy nowego domu parafialnego.
  6. Bóg zapłać za ofiary na remonty kościołów i budowę domu parafialnego, inne dary. Dzisiaj taca budowlana.
  7. Pani sołtys Koniewa Wiesława Jama wraz z mieszkańcami (wiernymi) Koniewa i Siniechowa zaprasza na doroczny odpust połączony z dożynkami ku czci MB Częstochowskiej w niedzielę 25 sierpnia o 12.00. Po celebracji w kościele wszyscy są zaproszeni na poczęstunek do świetlicy wiejskiej.
  8. W piątek 16 sierpnia rozpoczynamy nowennę przed odpustem w Koniewie: o codziennie o 18.00 Msza Święta, możliwość przyjęcia do domu specjalnej ikony MB Częstochowskiej (według wcześniejszych zapisów).
  9. Sołectwo Jarszewko, Łąka, Racimierz, Żarnowo, koło łowieckie „Dzik” zapraszają na Dożynki i zakończenie lata 31 sierpnia br. w sobotę. Rozpoczęcie o 11.00 Mszą Świętą dziękczynną. Szczegóły na plakatach i w Internecie.
  10. W Rzystnowie odpust ku czci św. Stanisława Kostki połączony z dożynkami15 września o 12.00.
  11. Radny Maciej Dąbrowski wraz z sołectwem Żarnowo i Stepnica organizują wyjazd do teatru (spektakl komediowy) w Szczecinie dnia 29 września br. Wyjazd o godzinie 17.00 z przystanku w Żarnowie. Koszt 70 zł. Zapisy do najbliższego piątku w sklepie Anety Dąbrowskiej.
  12. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim Parafianom i Gościom: w pracy, wakacjach, urlopach, codzienności. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!