1. Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu nazywana jest pasyjną (Dominica de Passione) – w kościołach zwyczajowo zasłaniamy krzyże fioletowym materiałem.

 

 1. Rozpoczynamy rekolekcje, które prowadzi ks. Modest Markiewicz. Żarnowo – niedziela o 10.30, poniedziałek i wtorek o 17.00; Koniewo – niedziela o 12.00, poniedziałek o 18.30 i w środę o 17.00; Rzystnowo – niedziela o 9.00, wtorek i środa o 18.30.

Spowiedź święta przed i w trakcie każdej Mszy Świętej.

 

 1. We wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa, dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn, Józefów i Józefy.

 

 1. Gorzkie Żale w niedzielę: Żarnowo – przed Mszą Świętą, Rzystnowo i Koniewo – po Mszy Świętej.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek: 16.00 – Koniewo, 17.00 – Żarnowo, 18.15 Rzystnowo.

 

 1. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale) możemy uzyskać odpust zupełny (darowanie kar za grzechy popełnione i uniewinnione w spowiedzi świętej) pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Bóg zapłać za modlitwy, wszelkie dobro, ofiary na kościoły i na budowę nowego domu parafialnego. Za ofiary na tacę budowlaną przeznaczone na nową plebanię: Rzystnowo – 347 zł; Żarnowo – 1394 zł; Koniewo 580,30 zł.

 

 1. Dziękujemy bardzo: – Elżbiecie i Romanowi Jagieńskim za ofiarowanie pięknej kopuły na chrzcielnicę do kościoła parafialnego w Żarnowie. Kazimierzowi Komendzie za oczyszczenie części kamiennej chrzcielnicy i Andrzejowi Małańczakowi za koordynowanie pracami przy renowacji.;

– Rafałowi Ociepie i Adamowi Mortkowi za oczyszczenie terenu przykościelnego w Koniewie po niezbędnej wycince                        drzew.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny.

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. W kościele parafialnym comiesięczna Msza Święta za wstawiennictwem św. Rity i św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii. Kartki z intencjami możemy składać do skarbonki w świeczniku wotywnym.

 

 1. Zachęcamy do kącika bibliotecznego, prasy katolickiej.

 

 1. Niech Pan Bóg nam błogosławi na cały tydzień: pracy, nauki, przeżywania czasu rekolekcji wielkopostnych. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!