1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych.
  W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Przyszła niedziela (V Wielkiego Postu) nazywana jest pasyjną (Dominica de Passione) – w kościołach zwyczajowo zasłaniamy krzyże fioletowym materiałem.

 

 1. Gorzkie Żale w niedzielę: Żarnowo – przed Mszą Świętą, Rzystnowo i Koniewo – po Mszy Świętej.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek: 16.00 – Koniewo, 17.00 – Żarnowo, 18.15 Rzystnowo.

 

 1. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale) możemy uzyskać odpust zupełny (darowanie kar za grzechy popełnione i uniewinnione w spowiedzi świętej) pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Najbliższy czwartek 14 marca – siódmy miesiąc Nowenny Odnowy Wiary przed Wielkim Jubileuszem Dziewięćsetlecia Pomorskiej Misji Świętego Ottona. Msza Święta z nabożeństwem w Rzystnowie o 17.00.

 

 1. Bóg zapłać za modlitwy, wszelkie dobro, ofiary na kościoły i na budowę nowego domu parafialnego. Dzisiaj taca budowlana przeznaczona na nową plebanię – Bóg zapłać!.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne od następnej niedzieli 17 marca do środy 20 marca: Żarnowo – niedziela o 10.30, poniedziałek i wtorek o 17.00; Koniewo – niedziela o 12.00, poniedziałek o 18.30 i w środę o 17.00; Rzystnowo – niedziela o 9.00, wtorek i środa o 18.30. Nauki wielkopostne poprowadzi ks. Modest Markiewicz. Spowiedź święta przed i w trakcie każdej Mszy Świętej.

 

 1. Dziękujemy bardzo panu burmistrzowi Andrzejowi Wyganowskiemu i pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy za udane przeprowadzenie przetargu, który wyłonił wykonawców remontu wieży i witraży kościoła parafialnego w Żarnowie.

 

 1. Rozpoczynamy rewitalizację dzwonów w naszych kościołach. Najpierw założenie Kart Ewidencyjnych Zabytku Ruchomego. Przygotowuje je dr hab. Marceli Tureczek, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego. Więcej na naszej stronie internetowej parafii.

 

 1. Zachęcamy do kącika bibliotecznego, prasy katolickiej.

 

 1. Niech Pan Bóg nam błogosławi na cały tydzień: pracy, nauki, przeżywania czasu wielkopostnego. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!