1. W II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes” (z łacińskiego”: „Ku narodom, ku ludziom”). Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.  Szczegółowe informacje i dodatkowe materiały na stronie internetowej https://www.adgentes.misje.pl/. Po Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszki na misje.
 2. Dzisiaj w kościele parafialnym w Żarnowie comiesięczna Msza Święta za wstawiennictwem św. Rity i św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii. Intencje wypisane na kartkach możemy wrzucać do skarbonki w świeczniku wotywnym.
 3. Gorzkie Żale w niedzielę: Żarnowo – przed Mszą Świętą, Rzystnowo i Koniewo – po Mszy Świętej.
 4. Droga Krzyżowa w piątek: 16.00 – Koniewo, 17.00 – Żarnowo, 18.15 Rzystnowo.
 5. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale) możemy uzyskać odpust zupełny (darowanie kar za grzechy popełnione i uniewinnione w spowiedzi świętej) pod zwykłymi warunkami.
 6. Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi miesiąca. Msze Święte z możliwością przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej (9 pierwszych piątków i 5 pierwszych sobót miesiąca): Koniewo – 16.00; Żarnowo – 17.00; Rzystnowo – 18.15.
 7. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.
 8. Bóg zapłać za wszelkie dobro, ofiary na kościoły i na budowę nowego domu parafialnego.
 9. Rekolekcje wielkopostne od niedzieli 17 marca do środy 20 marca: Żarnowo –niedziela o 10.30, poniedziałek i wtorek o 17.00; Koniewo – niedziela o 12.00, poniedziałek o 18.30 i w środę o 17.00; Rzystnowo – niedziela o 9.00, wtorek i środa o 18.30.
 10. Odnowienie Misji Świętych w naszej parafii od 11 do 16 maja 2024 roku.
 11. Zachęcamy do kącika bibliotecznego, prasy katolickiej.
 12. Niech Pan Bóg nam błogosławi na cały tydzień: pracy, nauki, przeżywania czasu wielkopostnego. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!