1. Gorzkie Żale w niedzielę: Żarnowo – przed Mszą Świętą, Rzystnowo i Koniewo – po Mszy Świętej.
 2. Droga Krzyżowa w piątek: 16.00 – Koniewo, 17.00 – Żarnowo, 18.15 Rzystnowo.
 3. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale) możemy uzyskać odpust zupełny (darowanie kar za grzechy popełnione i uniewinnione w spowiedzi świętej) pod zwykłymi warunkami.
 4. Bóg zapłać za wszelkie dobro, ofiary na kościoły i na budowę nowego domu parafialnego. Za ofiary na tacę budowlaną w zeszłą niedzielę: Rzystnowo – 335 zł; Żarnowo – 1583,30 zł; Koniewo – 650 zł.
 5. Na rzecz Ukrainy zebraliśmy w Popielec w całej parafii 430 zł.
 6. W II Niedzielę Wielkiego Postu (25.02.2024 r.) obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes”. W tym roku pod hasłem ”W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Niedziela ta ma na celu podkreślenie wspólnotowego charakteru misyjnego. zaangażowania.  Szczegółowe informacje i dodatkowe materiały na stronie internetowej https://www.adgentes.misje.pl/(w menu należy wybrać zakładkę „materiały formacyjne”). Po Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszki na misje.
 7. Za tydzień w niedzielę w kościele parafialnym w Żarnowie comiesięczna Msza Święta za wstawiennictwem św. Rity i św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii. Intencje wypisane na kartkach możemy wrzucać do skarbonki w świeczniku wotywnym.
 8. Rekolekcje wielkopostne od niedzieli 17 marca do środy 20 marca: Żarnowo –niedziela o 10.30, poniedziałek i wtorek o 17.00; Koniewo – niedziela o 12.00, poniedziałek o 18.30 i w środę o 17.00; Rzystnowo – niedziela o 9.00, wtorek i środa o 18.30.
 9. Odnowienie Misji Świętych w naszej parafii od 11 do 16 maja 2024 roku.
 10. Zachęcamy do kącika bibliotecznego, prasy katolickiej.
 11. Informuję mieszkańców Żarnowa i pobliskich miejscowości o spotkaniu odnośnie dofinansowania z programu Czyste Powietrze, które odbędzie się w Racimierzu w świetlicy wiejskiej 19.02 jutro w poniedziałek o godz. 18.00. Zostałem poproszony, żeby wspomnieć o tym, że dofinansowania są bezzwrotne i prefinansowane czyli mieszkańcy ubiegają się o dofinansowanie przed całą inwestycją. ulotka przód salka Racimierz ulotka tyl salki Racimierz
 12. Niech Pan Bóg nam błogosławi na cały tydzień: pracy, nauki, przeżywania czasu wielkopostnego. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!