1. Lipiec jest miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa. Odmawiajmy litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. Główną intencją niech będzie prośba o dobre urodzaje i szczęśliwe żniwa.
  2. Możemy przynosić do kościoła każdą książkę, z której już nie korzystamy, a na pewno przyda się jeszcze innym.
  3. Wychodząc z kościoła zachęcam do korzystania z kącika bibliotecznego (między innymi: na wakacyjne wyjazdy – woda święcona i różańce).
  4. Proszę przyjąć prasę katolicką: „Niedziela”, „Idziemy”, ”Staś”, „Dobre Nowiny”, „Królowa Różańca Świętego”.
  5. Proszę o modlitwę w intencji remontu naszych kościołów i budowy nowego domu parafialnego.
  6. Tradycyjnie 27 lipca br. (sobota) będziemy gościć pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki podejmując ich obiadem. Produkty i środki pieniężne możemy przekazywać pani Jolancie Murańskiej i Karolinie Jarmule.
  7. Za tydzień w niedzielę 28 lipca br. po Mszy Świętej błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa.
  8. Rozpoczynamy przygotowania do odpustów w Koniewie (25 sierpnia r., MB Częstochowskiej) i Rzystnowie (15 września br., św. Stanisława Kostki) i do Dwutysiąclecia Dzieła Odkupienia (Anno Domini 2033). Będziemy mogli uczestniczyć w nowennie (9 dni przed odpustem i 9 lat przed Rokiem Odkupienia – 2033.): codziennie Msza Święta i peregrynacja po domach (rodzinach) ikony Matki Bożej Częstochowskiej (Koniewo, Siniechowo) i ikony św. Stanisława Kostki (Rzystnowo, Miodowice, Machowiec).
  9. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim Parafianom i Gościom: w pracy, wakacjach, urlopach, codzienności. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!