Od ostatniego sprawozdania o stanie i postępach budowy nowego domu parafialnego trochę czasu już minęło. I choć wiele jest do zrobienia, to nie znaczy, że nic w tym czasie się nie działo. Może widok z zewnątrz niewiele o tym mówi, ale to z tego względu na to, że prace wykonywano wewnątrz budynku, a także poza działką i w jej obrębie.

I, jak poprzednio mówiłem, że mieliśmy stan surowy zamknięty  z instalacją elektryczną wykonaną w 75%, to dzisiaj ta instalacja dzięki panu Tomaszowi Karczewiczowi wzbogaciła się o uzbrojoną szafę rozdzielczą.

Natomiast dzięki panu Burmistrzowi Andrzejowi Wyganowskiemu i Zastępcy Burmistrza panu Ryszardowi Ławickiemu mamy doprowadzoną do działki kanalizację, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Poza tym wykonano:

  • Instalację wodno-kanalizacyjną z przyłączem wewnętrznym wody
  • Instalację ogrzewania podłogowego z przyłączami oraz szafą rozdzielczą (na razie bez jednostki grzewczej)
  • Podłogi wraz z ociepleniem
  • Tynki wewnątrz budynku

A co przed nami?

Przed nami, oby tylko pogoda sprzyjała, kolejny etap, którym będzie ocieplenie elewacji, w międzyczasie którego powinny pojawić się także docelowe drzwi wejściowe. Gdyby jednak pogoda nie pozwalała wykonywać prac na zewnątrz, to zaczniemy ocieplanie dachu wewnątrz.

Dalsze prace uzależnione są niestety od naszych możliwości finansowych. Prace może idą powoli, ale nieustannie do przodu.

 Z pomocą Bożą i dzięki życzliwości ludzkiej ukończenie tego dzieła jest tylko kwestią czasu.

 

 Arkadiusz Tomala

Przewodniczący Rady Parafialnej