1. W tym tygodniu wspólnotowo będziemy się modlić na różańcu: w Koniewie – wtorek, środa, czwartek o 17.00, piątek i sobotę o 16.00; w Żarnowie – w piątek i sobotę o 17.00; w Rzystnowie w czwartek i sobotę o 18.15.
  1. Intencjami w różańcu indywidualnym i wspólnotowym niech będą: za Kościół powszechny i pasterzy, za obrady Synodu, za Ojczyznę, naszą parafię, o nawrócenie i silną wiarę, za chorych, o ochronę dzieci i młodzieży przed złymi wpływami, w intencji budowy nowego domu parafialnego i remontu kościołów, zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące.
  1. Wielki Jubileusz 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu obchodzony będzie od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w 2024 r. do Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła w 2025 r. W obchody Jubileuszu wprowadza nas Nowenna Odnowy Wiary, która nawiązuje do Ślubów Jasnogórskich i dziewięcioletniej Wielkiej Nowenny przed Tysiącleciem Chrztu Polski. Każdy 14-ty dzień miesiąca, do 14 maja 2024 r. włącznie, jest kolejnym duchowym etapem Nowenny. Co miesiąc jesteśmy zaproszeni, aby podczas Mszy Świętej przed błogosławieństwem końcowym, na klęcząco przed ołtarzem, pod przewodnictwem kapłana uczestniczyć w nowennie. W związku z tym zapraszamy w najbliższą sobotę 14 października: Koniewo – 16.00, Żarnowo – 17.00, Rzystnowo – 18.15. W tym dniu będziemy również modlić się za wszystkich pracowników Polskiej Oświaty.
  1. 13 i 14 października (piątek i sobota) zachęcamy do szczególnej modlitwy i podjęcia postu w intencji Ojczyzny.
  2. Następna niedziela jest XXIII Dniem Papieskim – „JAN PAWEŁ II. CYWILIZACJA ŻYCIA”. Będziemy wspominać św. Jana Pawła II, modlić się za jego wstawiennictwem i zbierać ofiary na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin.
  1. Bóg zapłać za dbałość o świątynie wewnątrz i na zewnątrz, ofiary na kościół i budowę nowego domu parafialnego.  Za dzisiejsze (tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca) ofiary zbierane na tacę przeznaczone na budowę nowej plebanii.
  1. W imieniu działających na rzecz Misji dziękujemy wszystkim za przekazanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Panu kościelnemu Andrzejowi Małańczakowi z Żarnowa za zebranie u siebie wszystkiego do transportu.
  2. Dziękujemy: – Panu Kazimierzowi Komendzie za ufundowanie nowego ołtarza – stołu ofiarnego na cmentarzu w Żarnowie;

– Rodzinie Szkudlarków z Siniechowa za świece ołtarzowe do kościoła w Koniewie.;

– Radzie Parafialnej za dbałość w przebiegu budowy plebanii.

  1. Niech Pan Bóg nam błogosławi na cały tydzień. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!