1. Dzisiaj w niedzielę 24 września o godzinie 12.00 w kościele filialnym w Rzystnowie odpust ku czci świętego Stanisława Kostki połączony z dożynkami. Wierni z Rzystnowa, Miodowic, Jarszewka i Machowca serdecznie zapraszają. W tę niedzielę Msza Święta w Koniewie wyjątkowo o godzinie 9.00. Uroczystość poprowadzi ks. Modest Markiewicz ze Szczecina. W czasie tego doniosłego wydarzenia mamy przywilej uzyskania odpustu zupełnego – darowanie kar za grzechy popełnione i uniewinnione w sakramencie spowiedzi świętej.
  2. Bóg zapłać za modlitwy, życzliwość, różne dary, dbałość o świątynie wewnątrz i na zewnątrz, ofiary na kościół i budowę nowego domu parafialnego. Za ofiary złożone do puszki tydzień temu na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Maroko, hospicja w Szczecinie i Świnoujściu. W całej parafii zebraliśmy 430 złotych.
  3. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Przynosimy do kościoła, sprzęt o większych gabarytach zgłaszamy telefonicznie do parafii. Czas zbiórki do 6 października br. Dzięki tej akcji możemy wesprzeć misje.
  4. Do końca września można zapisywać się na kandydata do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  5. W następną niedzielę (pierwszą miesiąca) – adoracja Najświętszego Sakramentu, poświęcenie różańców, zmiana tajemnic w róży, która modli się o beatyfikację rodziców św. Jana Pawła II: Emilię i Karola Wojtyłów.
  6. Wychodząc z kościoła zachęcam do korzystania z kącika bibliotecznego.
  7. Proszę przyjąć prasę katolicką: „Idziemy”, „Niedziela”, ”Opiekun”, ”Staś”, „Dobre Nowiny”.
  8. Niech Pan Bóg nam błogosławi na cały tydzień. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!