1. Dzisiaj poświęcenie ziarna polnego i ogrodowego z okazji święta Narodzenia NMP przypadającego 8 września.
  2. Wielki Jubileusz 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu obchodzony będzie od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w 2024 r. do Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła w 2025 r. W obchody Jubileuszu wprowadzi nas Nowenna Odnowy Wiary, która nawiązywać będzie do Ślubów Jasnogórskich i dziewięcioletniej Wielkiej Nowenny przed Tysiącleciem Chrztu Polski. Każdy 14-ty dzień miesiąca, do 14 maja 2024 r. włącznie, będzie kolejnym duchowym etapem Nowenny. Co miesiąc będziemy zaproszeni, aby podczas Mszy Świętej przed błogosławieństwem końcowym, na klęcząco przed ołtarzem, pod przewodnictwem kapłana uczestniczyć w nowennie. W związku z tym zapraszamy w najbliższy czwartek 14 września w święto Podwyższenia Krzyża: Koniewo – 16.00, Żarnowo – 17.00, Rzystnowo – 18.15. Będzie również poświęcenie naszych krzyży domowych.
  3. Dziękujemy ojcu Krzysztofowi Jezierskiemu, ze zgromadzenia oblatów Maryi Niepokalanej, który był w ostatnią niedzielę głosząc słowo Boże i propagując kalendarze misyjne na 2024 rok. Ojciec Krzysztof dziękuje za wszelkie ofiary przekazane od nas na misje. Prosił również poinformować, że odnowienie Misji Świętej odbędzie się w naszej parafii od 11 do 17 maja 2024 roku.
  4. Za dwa tygodnie w niedzielę 24 września o godzinie 12.00 w kościele w Rzystnowie odpust ku czci świętego Stanisława Kostki połączony z dożynkami. Wierni z Rzystnowa, Miodowic i Machowca serdecznie zapraszają. W tę niedzielę Msza Święta w Koniewie wyjątkowo o godzinie 9.00.
  5. Bóg zapłać za modlitwy, życzliwość, różne dary, dbałość o świątynie wewnątrz i na zewnątrz, ofiary na kościół i budowę nowego domu parafialnego. Za dzisiejsze (druga niedziela miesiąca) ofiary na tacę przeznaczone na budowę nowej plebanii. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszki na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  6. Do końca września można zapisywać się na kandydata do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  7. Wychodząc z kościoła zachęcam do korzystania z kącika bibliotecznego.
  8. Proszę przyjąć prasę katolicką: „Idziemy”, „Niedziela”, ”Opiekun”, ”Staś”.
  9. Niech Pan Bóg nam błogosławi na cały tydzień. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!