1. Dzisiaj w niedzielę 28 maja o 19.00 w kościele parafialnym w Żarnowie koncert muzyki sakralnej. Serdecznie zapraszamy.
 2. Nabożeństwa majowe: w kościele, przy krzyżach przydrożnych, w domach – módlmy się codziennie za nasze rodziny i Ojczyznę, wzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego. W czerwcu odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.
 4. Biały Tydzień w kościele filialnym w Koniewie od poniedziałku do czwartku o 17.00. W piątek o 18.00.
 5. W następną niedzielę (pierwszą miesiąca) tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu pod koniec każdej Mszy Świętej. Również zmiana tajemnic różańcowych w róży, która modli się o beatyfikację rodziców św. Jana Pawła II: Emilię i Karola Wojtyłów.
 6. Podziękowania panu Wiesławowi Krawczykowi za oczyszczenie i uzupełnienie rynien w kościele parafialnym w Żarnowie. Pomagali Paweł Krupa i Andrzej Małańczak.
 7. Bóg zapłać za dary od rodziców dzieci komunijnych: w Żarnowie za możliwość zakupu kompletnego ołtarza na Boże Ciało (2 tys. zł) i tronu pod monstrancję (300 zł); w Koniewie za welon do błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem w monstrancji i ofiarę pieniężną na budowę nowego domu parafialnego.
 8. Wyrażam wdzięczność Radzie Parafialnej za troskę w prowadzeniu budowy nowej plebanii.
 9. Bóg zapłać za modlitwy, życzliwość, różne dary, dbałość o świątynie wewnątrz i na zewnątrz, ofiary na kościół i budowę nowego domu parafialnego.
 10. Wychodząc z kościoła zachęcam do korzystania z kącika bibliotecznego.
 11. Proszę przyjąć prasę katolicką: „Idziemy”, „Opiekun”, ”Staś”, „Dobre Nowiny”, „Królowa Różańca Świętego”.
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 22 do 29 kwietnia 2024 roku (wylot z Goleniowa). Koszt 5500 zł. Zapisy i szczegóły w parafii.
 13. Prosimy o przynoszenie do kościoła środków czystości dla dorosłych i dzieci w ramach zbiórki organizowanej przez Caritas.
 14. Niech Pan Bóg nam błogosławi na cały tydzień – pracy, nauki, przeżywania codzienności. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!

 

„JESTEM MARYJO CAŁY TWÓJ I WSZYSTKO CO MOJE, TWOIM JEST, O JEZU MÓJ NAJMILSZY, PRZEZ MARYJĘ TWOJĄ NAJŚWIĘTSZĄ MATKĘ.” (św. Jan Paweł II)

„MATKO BOŻA, NIEPOKALNA MARYJO! TOBIE POŚWIĘCAM CIAŁO I DUSZĘ MOJĄ, WSZYSTKIE MODLITWY I PRACE, RADOŚCI I CIERPIENIA.” (bł. Kard. Stefan Wyszyński)