1. Czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca tradycyjnie pod koniec każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Również zmiana tajemnic różańcowych w róży, która modli się o beatyfikację rodziców św. Jana Pawła II: Emilię i Karola Wojtyłów. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na Wydział Teologiczny US.
 3. W najbliższy czwartek (08.06.) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Msze Święte z procesją do czterech ołtarzy: 9.00 – Rzystnowo, 10.30 – Żarnowo, 13.00 – Koniewo.
 4. Podczas uroczystości Bożego Ciała w Żarnowie – Rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci w środę po Mszy Świętej o 17.00.
 5. Oktawa Bożego Ciała w Żarnowie do czwartku 15 czerwca. O 17.00 Msza Święta i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 6. Dziękujemy proboszczowi Zbigniewowi Szymańskiemu z Międzywodzia, wicedziekanowi dekanatu Wolin za podarowanie pięknego konfesjonału do kościoła w Rzystnowie. Panu Andrzejowi Wiśniewskiemu i sąsiadom za jego przewiezienie.
 1. Podziękowania:

– panu Wiesławowi Krawczykowi za oczyszczenie i uzupełnienie rynien w kościele parafialnym w Żarnowie. Pomagali Paweł Krupa i Andrzej Małańczak;

– panu Ireneuszowi Kudlińskiemu i Andrzejowi Małańczakowi za renowację wewnętrznej ściany bocznej w kościele w Żarnowie.

 1. Bóg zapłać:

– dzieciom komunijnym za ofiary rówieśnikom w biednych krajach misyjnych: Żarnowo – 270 zł, Koniewo – 150 zł;

– rodzicom dzieci komunijnych: w Żarnowie za możliwość zakupu kompletnego ołtarza na Boże Ciało (2 tys. zł) i tronu pod monstrancję (300 zł); w Koniewie za welon do błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem w monstrancji (600 zł) i ofiarę pieniężną (400 zł) na budowę nowego domu parafialnego.

 1. Wyrażam wdzięczność Radzie Parafialnej za troskę w prowadzeniu budowy nowej plebanii.
 2. Zapraszamy młodzież od 8 do 10 czerwca do pobliskiego Wolina na Archidiecezjalne Dni Młodych 2023.
 3. Bóg zapłać za modlitwy, ofiary, życzliwość, różne dary, dbałość o świątynie wewnątrz i na zewnątrz. Następna niedziela – ofiary na tacę przeznaczone na kontynuację budowy nowego domu parafialnego.
 4. Wychodząc z kościoła zachęcam do korzystania z kącika bibliotecznego.
 5. Proszę przyjąć prasę katolicką: „Idziemy”, „Opiekun”, ”Staś”, „Dobre Nowiny”, „Królowa Różańca Świętego”.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 22 do 29 kwietnia 2024 roku (wylot z Goleniowa). Koszt 5500 zł. Zapisy i szczegóły w parafii. Wstępna decyzja o wyjeździe do końca czerwca br.
 7. Prosimy o przynoszenie do kościoła środków czystości dla dorosłych i dzieci w ramach zbiórki organizowanej przez Caritas.
 8. Niech Pan Bóg nam błogosławi na cały tydzień – pracy, nauki, przeżywania codzienności. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!