1. W niedzielę 12 listopada br. przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Szczególną modlitwą otoczmy ofiary trzęsienia ziemi w Syrii, rosnącą dyskryminację chrześcijan w Ziemi Świętej, a szczególnie prośmy o pokój dla całego rejonu Bliskiego Wschodu. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na rzecz prześladowanych chrześcijan na całym świecie.
  2. Wielki Jubileusz 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu obchodzony będzie od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w 2024 r. do Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła w 2025 r. W obchody Jubileuszu wprowadza nas Nowenna Odnowy Wiary, która nawiązuje do Ślubów Jasnogórskich i dziewięcioletniej Wielkiej Nowenny przed Tysiącleciem Chrztu Polski. Każdy 14-ty dzień miesiąca, do 14 maja 2024 r. włącznie, jest kolejnym duchowym etapem Nowenny. Co miesiąc jesteśmy zaproszeni, aby podczas Mszy Świętej przed błogosławieństwem końcowym, na klęcząco przed ołtarzem, pod przewodnictwem kapłana uczestniczyć w nowennie. W tym miesiącu mamy zaproszenie do Wolina – najbliższy wtorek 14 listopada br. Uroczystości w Wolinie odbędą się w kościele pw. św. Stanisława BM (uwaga – nie w kościele pw. św. Mikołaja Bp.): godz. 16.30 – Wypominki za zmarłych Biskupów Wolińskich, Kamieńskich i Szczecińsko-Kamieńskich; godz. 17.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana z poświęceniem witraży ufundowanych z racji 900 rocznicy Misji św. Ottona na Pomorzu Zachodnim. Po Mszy Świętej procesja modlitewna na miejsce pierwszej katedry biskupstwa pomorskiego, gdzie zostanie odmówiona Nowenna Odnowy Wiary.
  3. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych w tym tygodniu: w Koniewie – czwartek o 17.00; w  Żarnowie – piątek i sobota o 17; w Rzystnowie – środa o 17.00.
  4. Bóg zapłać za dbałość o świątynie wewnątrz i na zewnątrz. Ofiary na kościół i budowę nowego domu parafialnego. Dzisiaj taca budowlana.
  5. Zachęcamy do kącika bibliotecznego i prasy katolickiej.
  6. Odpust parafialny ku czci Chrystusa Króla w Żarnowie 26 listopada w niedzielę 12.00. Podczas uroczystej Mszy Świętej zostaną wprowadzone do kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. kanonik Wacław Nowak, proboszcz i dziekan dekanatu Goleniowskiego.
  7. Na naszej stronie internetowej parafii możemy przeczytać szczegółowo o zakończonym I etapie prac remontowych kościoła w Koniewie.
  8. Dziękuję za wszelkie dobro, ofiary przy okazji wypominek.
  9. Prosimy o zdjęcia z opisem z różnych wydarzeń w kościołach naszej parafii po wojnie. Do skopiowania i oddania. Będą one przydatne na obchody 70 rocznicy powstania naszej parafii i do remontu świątyń.
  10. Niech Pan Bóg nam błogosławi na cały tydzień. Pozdrówcie wraz z darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!