1. W lipcu zachęcam do odmawiania litanii do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

 

  1. Dzisiaj po Mszach Świętych Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów przez wstawiennictwo św. Krzysztofa. Przy tej okazji można złożyć ofiary na samochody dla naszych misjonarzy pracujących na całym świecie.

 

  1. We wtorek 27 lipca będziemy gościć uczestników pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Bóg zapłać za przygotowanie pielgrzymom obiadu.

 

  1. Od 1 kwietnia br. do 30 września, na terenie całego kraju prowadzone jest największe badanie statystyczne jakim jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021). NSP jest realizowany raz na 10 lat przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami i obejmuje wszystkich mieszkańców naszego kraju. Podstawą prawną tego badania jest Ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Nie odwlekajmy jednak spisu na później i spiszmy się już teraz.

Dane zebrane w spisie ludności dostarczą szczegółowych informacji o sytuacji społecznej, demograficznej, ekonomicznej mieszkańców Polski. Podstawową i obowiązkową formą udziału w spisie jest samospis internetowy, tj. wypełnienie interaktywnego formularza, który jest zamieszczony na stronie https://spis.gov.pl.

Materiały graficzne i multimedialne dostępne są na stronie spisowej https://spis.gov.pl/materialy-do-pobrania/.

 

  1. W tym miesiącu Msza Święta za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i św. Rity w najbliższą sobotę o 17.00 w kościele parafialnym. Intencje wypisane na kartkach możemy wrzucać do świeczników.

 

  1. Od 23 do 25 września br. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w ramach dorocznej archidiecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę. W programie m. in.: Włocławek, Warszawa, Święty Krzyż, Gidle. Można się już zapisywać.

 

  1. Proszę przy wyjściu z kościoła przyjąć od ministrantów prasę katolicką: ?Niedzielę?, ?Chit?, ?Idźmy do św. Józefa? oraz ?Dobre Nowiny?, ?Miłujcie się!?, ?Królowa Różańca Świętego?.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, różne dary, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów, budowę nowego domu parafialnego i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca róży, która powstała w stulecie urodzin św. Jana Pawła II i modli się o beatyfikację jego rodziców Emilii i Karola Wojtyłów

 

  1. Niech nam Pan błogosławi na cały tydzień. Wszelkimi łaskami niech Pan Bóg darzy w okresie urlopów i wakacji. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!