1. Sierpień jest miesiącem trzeźwości.

 

  1. Serdecznie zapraszamy w imieniu mieszkańców Rzystnowa i Miodowic na uroczyste poświęcenie obeliska w hołdzie pionierom tej ziemi przy kościele św. Stanisława Kostki w Rzystnowie. Najbliższa sobota 14 sierpnia o godzinie 13.00.

 

  1. Wszytkich naszych gości serdecznie pozdrawiamy!

 

  1. Za tydzień w niedzielę uroczystości Wniebowzięcia NMP poświęcenie kwiatów, ziół i kłosów zbóż.

 

  1. Od 1 kwietnia br. do 30 września, na terenie całego kraju prowadzone jest największe badanie realizowane raz na 10 lat przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami i obejmuje wszystkich mieszkańców naszego kraju. Podstawą prawną tego badania jest Ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Nie odwlekajmy jednak spisu na później i spiszmy się już teraz. Dane zebrane w spisie ludności dostarczą szczegółowych informacji o sytuacji społecznej, demograficznej, ekonomicznej mieszkańców Polski. Podstawową i obowiązkową formą udziału w spisie jest samospis internetowy, tj. wypełnienie interaktywnego formularza, który jest zamieszczony na stronie https://spis.gov.pl.

Materiały graficzne i multimedialne dostępne są na stronie spisowej https://spis.gov.pl/materialy- do-pobrania/.

 

  1. Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w Koniewie 22 sierpnia br. w niedzielę o 12.00. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. dr Przemysław Pokorski, dyrektor wydziału duszpasterstwa rodzin w kurii metropolitalnej.

 

  1. Proszę przy wyjściu z kościoła przyjąć od ministrantów prasę katolicką: ?Niedzielę?, ?Chit?, ?Idźmy do św. Józefa? oraz ?Dobre Nowiny?, ?Miłujcie się!?, ?Królowa Różańca Świętego?.

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, różne dary, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów, budowę nowego domu parafialnego i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Serdecznie zachęcam do szczepienia się przeciw koronawirusowi.

 

  1. Niech nam Pan błogosławi na cały tydzień. Wszelkimi łaskami niech Pan Bóg darzy w okresie urlopów i wakacji. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!