1. Dzisiaj Niedziele Laetare (Radości) www.liturgia.pl/IV-Niedziela-Wielkiego-Postu-niedziela-Laetare/.
 2. W najbliższy piątek 19 marca przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa. W związku z przeżywanym Rokiem św. Józefa Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego: 9.00 ? Rzystnowo, 10.30 ? Żarnowo, 12.00 ? Koniewo. Zapraszam do udziału, szczególnie wszystkich Józefów i Józefy.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek:  w najbliższy wyjątkowo po Mszach Świetych według porządku niedzielnego. Gorzkie Żale w każdą niedzielę wielkopostną: w Rzystnowie i Koniewie po Mszy Świętej; w Żarnowie przed Mszą Świętą o 10.15.
 4. Od przyszłej niedzieli (tzw. pasyjnej) w kościele zasłaniamy krzyże fioletowym materiałem.  https://www.kolegiata.ostrowiec.pl/kilka-sow-o-sowie-artykuy/848-v-niedziela-wielkiego-postu-a-2017
 5. Od marca chrzty w naszej parafii są tylko w ostatnią niedzielę miesiąca podczas Mszy Świętej. Nauki przed chrztem w sobotę poprzedzającą w kościele parafialnym po Mszy Świętej o 17.00.
 6. Ks. Józef Baron, tegoroczny nasz rekolekcjonista, wyraża wdzięczność i radość, że mógł z nami przeżywać święty czas. Dziękuje za złożone ofiary na zgromadzenie księży salwatorianów.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów, budowę nowego domu parafialnego (tzw. plebanii) i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz. Za gościnę z okazji rekolekcji Państwu Milkiewiczom i Tomalom z Łąki, Szkudlarkom z Siniechowa oraz Łuszczkom z Rzystnowa.
 8. Bóg zapłać za ofiary na tacę ( każda druga niedziela miesiąca) przeznaczone na budowę nowego domu parafialnego.
 9. Proszę przy wyjściu z kościoła przyjąć od ministrantów prasę katolicką: ?Niedzielę?, ?Chit?, ?Idziemy do św. Józefa? oraz ?Dobre Nowiny?.
 10. Dziękujemy bardzo ks. kanonikowi Wacławowi Nowakowi proboszczowi i dziekanowi z parafii św. Jerzego w Goleniowie za dar  monstrancji dla naszej parafii.
 11. Zachęcam do nabywania świec Caritas na stół wielkanocny, które są dostępne przy wyjściu z kościoła.
 12. Życzę błogosławieństwa na nadchodzący czas. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!