Szanowni Państwo

IV fala zakażeń wirusem SARS-Cov-2 zbliża się nieuchronnie, z dnia na dzień przybywa osób zakażonych, hospitalizowanych oraz które umierają z powodu covida. Możemy zahamować rozwój epidemii poprzez szczepienia.

Zwracam się więc do Państwa z ogromną prośbą  o zaszczepienie się tych co jeszcze tego nie zrobili, o zachęcenie członków swoich rodzin do zaszczepienia.

20 września w godz. od 13.00 do 17.00 na placu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stepnicy zorganizowano Mobilny Punkt Szczepień, który umożliwi Państwu zarówno zaszczepienie swoich dzieci od 12 roku życia szczepionką Pfizer jaki i dorosłych jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

Na zaszczepienie małoletniego wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka (rodzica/opiekuna). Rodzic ucznia z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy nie musi być obecny podczas szczepienia. Wyjątek stanowią dzieci ze Szkoły Podstawowej w Racimierzu, których rodzice muszą je dowieźć. Odpowiednie druki do pobrania w szkołach.

Warto dodać, że aby skorzystać z mobilnego punktu szczepień nie trzeba się nigdzie rejestrować. Wystarczy w tym dniu przyjść z dowodem osobistym a dla  osób, które będą chciały się zaszczepić, a dla niemających jak dojechać do punktu  został zorganizowany darmowy transport wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 509 567 353 i zgłosić taką potrzebę.

Jeszcze raz zachęcam wszystkich do szczepień. Im więcej osób się na to zdecyduje, tym ochrona przed wirusem SARS-CoV-2 będzie skuteczniejsza. Pamiętajmy, że przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona dla nas, ale także dla naszych bliskich, a pokonanie koronawirusa umożliwi nam wszystkim powrót do normalności.

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica