1. Dzisiaj przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich http://www.vatican.va/content/francesco/pl/messages/poveri/documents/papa-francesco_20200613_messaggio-iv-giornatamondiale-poveri-2020.html. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiarę na rzecz dzieł Caritas.

 

  1. Przez cały listopad (w ośmiu wybranych dniach) możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. Więcej w załączniku na stronie internetowej parafii i aplikacji na smartfony.

 

  1. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych: Żarnowo ? środa, czwartek i piątek o 17.00; środa w Rzystnowie o 18.15; czwartek o 18.15 w Koniewie.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 17.11.(wtorek) ? św. Elżbietę Węgierską https://bernardynki.com/swieci/sw-elzbieta-wegierska/; 18.11. (środa) ? bł. Karolinę Kózkówną https://www.youtube.com/watch?v=MegIP8kg-Hw; 20.11. (piątek) ? św. Rafała Kalinowskiego http://karmelczerna.pl/sw-rafal-kalinowski/; 21.11. (sobota) ? Ofiarowanie NMP https://www.pch24.pl/ofiarowanie-najswietszej-maryi-panny—5-rzeczy–ktore-musisz-wiedziec-o-tym-swiecie,39569,i.html; 22.11. (niedziela) ? św. Cecylię https://www.youtube.com/watch?v=MMjJnmJWPWw.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?). Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz. Dziękuję bardzo za ofiary przy okazji Wypominek.

 

  1. W kolejne drugie niedziele miesiąca (następna 13 grudnia) ? do rozpoczęcia budowy nowego domu parafialnego (plebanii) – będziemy zbierać większe ofiary na tacę z przeznaczeniem na potrzeby poszczególnych kościołów (osobno wierni na swój kościół). W drugą niedzielę listopada zebraliśmy:

Rzystnowo ? 230 zł, Żarnowo ? 1010 zł, Koniewo ? 240 zł.

 

  1. W niedzielę za tydzień (22 listopada) odpust parafialny w Żarnowie ku czci Chrystusa Króla Wszechświata. 10.30 ? poświęcenie działki pod budowę nowego domu parafialnego i odrestaurowanych głównych drzwi wejściowych, następnie uroczysta Msza święta w int. dziękczynno ? błagalnej za wszystkich Parafian, Przyjaciół, Gości, Ofiarodawców, Dobrodziejów, pana organisty Kamila i jego rodziny (w dzień św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej i organistów), pana burmistrza Andrzeja Wyganowskiego (z okazji zbliżających się imienin).

         W trakcie Mszy Świętej przed Ofiarowaniem poświęcenie prezentu (daru) na tegoroczne imieniny Kościoła Parafialnego.

Uroczystość poprowadzi ks. kanonik Marian Szostak ze Szczecina.

 

  1. Natomiast w wigilię Odpustu w sobotę 21 listopada o 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta w kaplicy cmentarnej w intencji zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu. Również wtedy poświęcimy nowe elementy wyposażenia kaplicy.

 

  1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!