1. Dzisiaj przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (Republika Środkowoafrykańska) https://opoka.news/xii-dzien-solidarnosci-z-kosciolem-przesladowanym.

 

  1. Przez cały listopad (w ośmiu wybranych dniach) możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. Więcej w załączniku na stronie internetowej parafii i aplikacji na smartfony.

 

  1. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych: Żarnowo ? czwartek, piątek i sobota o 17.00; czwartek w Rzystnowie o 18.15; piątek o 18.15 w Koniewie.

 

  1. W najbliższą środę 11 listopada ? Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte będą odprawiane wg porządku niedzielnego: 9.00 ? Rzystnowo. 10.30 ? Żarnowo; 12.00 ? Koniewo.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 09.11. (poniedziałek) ? święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej http://www.slowo.redemptor.pl/pl/1204/7445/rocznica-poswiecenia-bazyliki-lateranskiej-%E2%80%93-swieto.html; 10.11.(wtorek) ? św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/swieci/s_leon_wielki.html; 11.11. (środa) ? św. Marcina z Tours https://www.youtube.com/watch?v=9SnSzA9MQO4; 12.11. (czwartek) ? św. Jozafata https://deon.pl/wiara/sw-jozafat-kuncewicz-meczennik-jednosci,52869; 13.11. (piątek) –  świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski https://www.niedziela.pl/artykul/32220/Pierwsi-meczennicy-polscy-wyniesieni-na.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?).

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz. Dziękuję bardzo za ofiary przy okazji Wypominek.

 

  1. W kolejne drugie niedziele miesiąca (dzisiaj 08 listopada, następna 13 grudnia) ? do rozpoczęcia budowy nowego domu parafialnego (plebanii) – będziemy zbierać większe ofiary na tacę z przeznaczeniem na potrzeby poszczególnych kościołów (osobno wierni na swój kościół).

 

  1. Zmiana tajemnic nowopowstałej róży z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca. W listopadzie wyjątkowo w drugą niedzielę, tj. dzisiaj.

 

  1. W niedzielę za dwa tygodnie (22 listopada) o 10.30 odpust parafialny w Żarnowie ku czci Chrystusa Króla Wszechświata.

 

  1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!