OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

06.09.2020.

 

  1. Wczoraj w wieku 85 lat zmarł ks. kanonik Józef Pindel, wieloletni proboszcz w naszej parafii (1978 ? 1991). Pamiętajmy o modlitwie za zbawienie ks. Józefa.

Program uroczystości pogrzebowych śp. ks. kan. Józefa Pindla:

8 września (wtorek) Wyszobór:

18.30 ? Różaniec

19.00 ? Msza św. żałobna

9 września (środa) Dobiegniew:

9.30 – Różaniec

10.00 ? uroczysta Jutrznia  Żałobna

11.00 ? Msza święta pogrzebowa

10 września (czwartek) Gryfice, Kościół Mariacki

17.30 ? Różaniec

18.00 ? Msza św. żałobna w dniu pogrzebu

 

Chcemy jako wspólnota parafialna pojechać na Mszę Świętą pogrzebową do Gryfic w czwartek 10 września. Wyjazd o 15.30 z Żarnowa przez Rzystnowo. Zapisy osobiście lub telefonicznie 660444180.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę z okazji zbliżającego się święta Narodzenia NMP ( Matki Bożej Siewnej, 08.09.) ? poświęcenie ziarna siewnego i nasion https://www.kalendarzrolnikow.pl/6506/swieto-matki-boskiej-siewnej-w-tradycji-ludowej . Również dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca dla nowopowstałej Róży w stulecie urodzin św. Jana Pawła II.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 08.09. (wtorek) ? święto Narodzenia NMP https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/09-08a.php3 ; 12.09. (sobota) ? Najświętsze Imię Maryi https://www.karmel.pl/wspomnienie-najswietszego-imienia-maryi/ .

 

  1. 30 czerwca br. została zakupiona działka pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii) w Żarnowie na ulicy Podgórnej. Za ofiary indywidualne i na tacę w drugą niedzielę miesiąca wszystkim Parafianom i Przyjaciołom wyrażam wielką wdzięczność. W kolejne drugie niedziele miesiąca (następna za tydzień 13 września) ? do rozpoczęcia budowy – będziemy zbierać większe ofiary na tacę z przeznaczeniem na remonty poszczególnych kościołów (osobno wierni na swój kościół).

 

  1. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy przez Toruń w dniach od 24 do 26 września (czwartek, piątek i sobota) tego roku. Koszt przejazdu i noclegów 410 zł. Przy zapisywaniu się prosimy o zaliczkę 200 zł.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?).

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz.
  1. W przyszłą niedzielę, w przeddzień święta Podwyższenia Krzyża, przynieśmy do poświęcenia krzyże z naszych domów.

 

  1. W następnym tygodniu we wspomnienie św. Stanisława Kostki (piątek, 18 września) ? Msza Święta o 17.00 w kościele parafialnym w Żarnowie w intencji o błogosławieństwo na rok szkolny 2020/2021 oraz ministrantów i całej służby liturgicznej. Po Mszy Świętej zapisy dzieci do przygotowania na I Komunię Świętą i młodzieży do bierzmowania.

 

  1. 20 września w niedzielę o 12.00 odpust w kościele filialnym w Rzystnowie ku czci św. Stanisława Kostki. Zapraszamy!

 

  1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!