1. Najbliższy czwartek, piątek i sobota są pierwszymi miesiąca. Msza Święta w intencji powołanych i o nowe, liczne oraz święte powołania ? szczególnie z naszej parafii ? w czwartek o 17.00 w kościele parafialnym w Żarnowie http://michalici.pl/blog/nabozenstwo-pierwszych-czwartkow-miesiaca . Msze Święte w piątek i sobotę z komunią św. wynagradzającą: 17.00 ? Żarnowo; 18.00 ? Rzystnowo i w Koniewie o 19.00 https://pl.aleteia.org/2018/06/01/praktyka-9-pierwszych-piatkow-miesiaca-tu-wcale-nie-chodzi-o-spowiedz/; https://smbf.pl/fatima/nabozenstwa-pierwszych-pieciu-sobot-miesiaca/ . W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych w domach.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 03.09. (czwartek) ? św. Grzegorza Wielkiego https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/09-03a.php3.

 

  1. 30 czerwca br. została zakupiona działka pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii) w Żarnowie na ulicy Podgórnej. Za ofiary indywidualne i na tacę w drugą niedzielę miesiąca wszystkim Parafianom i Przyjaciołom wyrażam wielką wdzięczność. W kolejne drugie niedziele miesiąca (następna 13 września) ? do rozpoczęcia budowy – będziemy zbierać większe ofiary na tacę z przeznaczeniem na remonty poszczególnych kościołów (osobno wierni na swój kościół).

 

  1. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy przez Toruń w dniach od 24 do 26 września (czwartek, piątek i sobota) tego roku. Koszt przejazdu i noclegów 410 zł. Przy zapisywaniu się prosimy o zaliczkę 200 zł.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?).

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz.

 

  1. Dziękuję mieszkańcom Siniechowa i Koniewa za pięknie przygotowany w ostatnią niedzielę odpust wraz z dożynkami. Za tegoroczny prezent odpustowy ? puszkę liturgiczną do przechowywania i udzielania Komunii Świętej.

 

  1. W przyszłą niedzielę z okazji zbliżającego się święta Narodzenia NMP ( Matki Bożej Siewnej, 08.09.) ? poświęcenie ziarna siewnego i nasion https://www.kalendarzrolnikow.pl/6506/swieto-matki-boskiej-siewnej-w-tradycji-ludowej . Również w przyszła niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca dla nowopowstałej Róży w stulecie urodzin św. Jana Pawła II.

 

  1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień (czas po wakacjach i urlopach). Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!