1. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcam do dobrowolnej abstynencji w intencji Ojczyzny i spraw osobistych.

 

  1. Najbliższy czwartek i piątek są pierwszymi miesiąca. Msza Święta w intencji powołanych i o nowe, liczne oraz święte powołania ? szczególnie z naszej parafii ? w czwartek o 17.00 w kościele parafialnym w Żarnowie http://michalici.pl/blog/nabozenstwo-pierwszych-czwartkow-miesiaca . Msze Święte w piątek z komunią św. wynagradzającą: 17.00 ? Żarnowo; 18.00 ? Rzystnowo i w Koniewie o 19.00 https://pl.aleteia.org/2018/06/01/praktyka-9-pierwszych-piatkow-miesiaca-tu-wcale-nie-chodzi-o-spowiedz/ .

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 04.08. (wtorek) ? św. Jana Marię Vianeya https://pl.aleteia.org/2018/06/01/praktyka-9-pierwszych-piatkow-miesiaca-tu-wcale-nie-chodzi-o-spowiedz/; 06.08. (czwartek) ? święto Przemienienia Pańskiego https://www.pch24.pl/przemienienie-panskie—siedem-rzeczy-ktore-musisz-wiedziec-o-transfiguracji,37392,i.html. 08.08. (sobota) ? św. Dominika https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/swieci/s_dominik.html.

 

  1. Znakiem duchowym naszej parafii z okazji 100 urodzin św. Jana Pawła II jest powstała nowa róża Żywego Różańca z główną intencją o beatyfikację rodziców św. Jana Pawła II, Emilii i Karola Wojtyłów. Zmiana tajemnic zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca (dzisiaj 02 sierpnia).

 

  1. 30 czerwca br. została zakupiona działka pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii). Za ofiary indywidualne i na tacę w drugą niedzielę miesiąca wszystkim Parafianom i Przyjaciołom wyrażam wielką wdzięczność. W kolejne drugie niedziele miesiąca (za tydzień 9 sierpnia) ? do rozpoczęcia budowy – będziemy zbierać większe ofiary na tacę z przeznaczeniem na remonty poszczególnych kościołów (osobno wierni na swój kościół).

 

  1. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy przez Toruń w dniach od 24 do 26 września (czwartek, piątek i sobota) tego roku. Koszt przejazdu i noclegów 410 zł. Przy zapisywaniu się prosimy o zaliczkę 200 zł.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?).

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz. Sprzątanie kościoła parafialnego: rodziny z Łąki 41a. W kościołach filialnych wg ustalonego harmonogramu.

 

  1. Składam wyrazy wdzięczności za przygotowanie obiadu (także ofiary na ten cel) dla pielgrzymów XXXVI Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, których gościliśmy w poniedziałek 27 lipca.

 

  1. Za tydzień po Mszach Świętych będziemy zbierać ofiary do puszki na Wydział Teologiczny US i KUL.

 

  1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Pozdrawiamy wszystkich naszych gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!