1. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcam do dobrowolnej abstynencji w intencji Ojczyzny i spraw osobistych.

 

 1. Dzisiaj po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszki na Wydział Teologiczny US i KUL.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 10.08. (poniedziałek) ? święto św. Wawrzyńca https://misericors.org/10-sierpnia-sw-wawrzyniec-diakon-meczennik-i-skarby-kosciola/; 11.08. (wtorek) ? św. Klarę https://ekai.pl/sw-klara-z-asyzu-patronka-dziennikarzy-i-pracownikow-tv/; 14.08. (piątek) ? św. Maksymiliana Maria Kolbego https://niepokalanow.pl/maksymilian-kolbe/zyciorys/.

 

 1. W najbliższą sobotę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Święto religijne i państwowe (święto Wojska Polskiego, 100 rocznica ?Cudu nad Wisłą? https://www.youtube.com/watch?v=9pZa1StyJMA ). Msze Święte z poświęceniem kwiatów i ziół (https://www.niedziela.pl/artykul/44589/Wniebowziecie-Matki-Bozej—15-sierpnia) według porządku niedzielnego: 9.00 ? Rzystnowo, 10.30 ? Żarnowo i 12.00 ? Koniewo.
  Mamy zaproszenie w tym dniu na odpust parafialny do Przybiernowa na 16.00.

 

 1. 30 czerwca br. została zakupiona działka pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii). Za ofiary indywidualne i na tacę w drugą niedzielę miesiąca wszystkim Parafianom i Przyjaciołom wyrażam wielką wdzięczność. W kolejne drugie niedziele miesiąca (dzisiaj 9 sierpnia) ? do rozpoczęcia budowy – będziemy zbierać większe ofiary na tacę z przeznaczeniem na remonty poszczególnych kościołów (osobno wierni na swój kościół).

 

 1. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy przez Toruń w dniach od 24 do 26 września (czwartek, piątek i sobota) tego roku. Koszt przejazdu i noclegów 410 zł. Przy zapisywaniu się prosimy o zaliczkę 200 zł.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?).

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz. Sprzątanie kościoła parafialnego: rodziny z Łąki nr 25 i 26. W kościołach filialnych wg ustalonego harmonogramu.

 

 1. Jeszcze raz składam wyrazy wdzięczności za przygotowanie obiadu (także ofiary na ten cel) dla pielgrzymów XXXVI Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, których gościliśmy w poniedziałek 27 lipca.

 

 1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Pozdrawiamy wszystkich naszych gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!