1. Lipiec jest miesiącem Krwi Chrystusa. Zachęcam do odmawiania litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa https://opoka.org.pl/biblioteka/M/ML/litania_krwi_chrystusa.html.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 11.07. (sobota) ? święto św. Benedykta, patrona Europy http://benedyktyni.pl/.

 

  1. Znakiem duchowym z okazji 100 urodzin św. Jana Pawła II jest powstała nowa róża Żywego Różańca z główną intencją o beatyfikację rodziców św. Jana Pawła II, Emilii i Karola Wojtyłów. Dzisiaj zmiana tajemnic (zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca).

 

  1. 30 czerwca br. została zakupiona działka pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii). Za ofiary indywidualne i na tacę w drugą niedzielę miesiąca wszystkim Parafianom i Przyjaciołom wyrażam wielką wdzięczność. W kolejne drugie niedziele miesiąca (najbliższa ? 12 lipca) do rozpoczęcia budowy będziemy zbierać większe ofiary na tacę z przeznaczeniem na remonty poszczególnych kościołów (osobno wierni na swój kościół).

 

  1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy przez Toruń w dniach od 26 do 28 września tego roku. Koszt przejazdu i noclegów 410 zł. Przy zapisywaniu się prosimy o zaliczkę 200 zł.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Królowa Różańca Świętego?).

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz. Sprzą tanie kościoła parafialnego: rodziny z Łąki 40b. W kościołach filialnych wg ustalonego harmonogramu.

 

  1. Dziękuję bardzo za modlitwę, życzenia i prezenty z okazji moich niedawnych imienin.

 

  1. XXXVI Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 25 lipca do 13 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka?. Nasza parafia została poproszona o tradycyjną gościnę w dniu 27 lipca br. (poniedziałek) dla około 10 osób.

 

  1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Pozdrawiamy wszystkich naszych gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!