1. Dzisiaj obchodzimy 63 urodziny powstania naszej parafii (28.06.1957 r.). Wyrażamy wdzięczność i prosimy o przynajmniej sto lat.

 

  1. Biały Tydzień od jutra do soboty o 17.00. Bóg zapłać za dar do naszego kościoła od rodziców dzieci komunijnych ? piękny świecznik wotywny.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 29.06. (poniedziałek) ? uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła https://www.youtube.com/watch?v=DjsO34dakEc. Ofiary na tacę z tego dnia przeznaczone są na Stolicę Apostolską ? tzw. ?świętopietrze? https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2003/Przewodnik-Katolicki-26-2003/Temat-numeru/Swietopietrze-przez-wieki. 03.07. (piątek) ? św. Tomasza apostoła https://biblia.wiara.pl/doc/423015.Swiety-Tomasz-Apostol.

 

  1. Najbliższy czwartek, piątek i sobota są pierwszymi tego miesiąca. W czwartek Msza Święta za powołanych i o nowe powołania, szczególnie z nasze parafii, w Żarnowie o 17.00. Mszę Święte w piątek i sobotę z komunią św. wynagradzającą: 17.00 ? Żarnowo; 18.00 ? Rzystnowo; 19.00 ? Koniewo. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

 

  1. Znakiem duchowym z okazji 100 urodzin św. Jana Pawła II jest powstała nowa róża Żywego Różańca z główną intencją o beatyfikację rodziców św. Jana Pawła II, Emilii i Karola Wojtyłów. Za tydzień zmiana tajemnic.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Miłujcie się!?).

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary, ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz.

 

  1. Na zakup działki pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii) do tej pory zebraliśmy 66310 zł (potrzeba 66566 tys.). Według umowy przedwstępnej zawartej 11 stycznia tego roku, sprawę należy sfinalizować do końca czerwca br. Za ofiary wyrażam wielką wdzięczność: indywidualne i na tacę w drugą niedzielę miesiąca. W kolejne drugie niedziele miesiąca (najbliższa ? 12 lipca) do rozpoczęcia budowy będziemy zbierać większe ofiary na tacę z przeznaczeniem na remonty poszczególnych kościołów (osobno wierni na swój kościół).

 

  1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy przez Toruń w dniach od 26 do 28 września tego roku. Koszt przejazdu i noclegów 410 zł. Przy zapisywaniu się prosimy o zaliczkę 200 zł.

 

  1. XXXVI Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 25 lipca do 13 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka?.

 

  1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!