1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki na ?Caritas ? Lato 2020?.

 

 1. Tradycyjnie w czerwcu odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: 24.06. (środa) ? Narodzenie św. Jana Chrzciciela https://opusdei.org/pl-pl/document/narodzenie-sw-jana-chrzciciela-24-czerwca/. 27.06. (sobota) ?  Matkę Bożą Nieustającej Pomocy https://www.redemptor.pl/kult-matki-bozej-nieustajacej-pomocy/ .

 

 1. W najbliższy wtorek 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o modlitwie. https://tato.net/o-tato-net/aktualnosci/dzien-ojca-swieto-kazdego-taty-i-tato-net.

 

 1. Po modlitwie w intencji całej parafii ?100 dni z różańcem na 100 urodziny św. Jana Pawła II? (od 09 lutego do 18 maja 2020 r.) modlitwa różańcowa będzie kontynuowana w powstałej nowej róży Żywego Różańca z główną intencją o beatyfikację rodziców św. Jana Pawła II, Emilii i Karola Wojtyłów.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Miłujcie się!?).

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz. Szczególne podziękowania kieruję do rodziców młodzieży, która wczoraj przyjęła sakrament bierzmowania w kościele parafialnym w Żarnowie. Świątynia i teren wokół niej został wspaniale (godnie) przygotowany.

 

 1. Na zakup działki pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii) do tej pory zebraliśmy 65110 zł (potrzeba 66566 tys.). Według umowy przedwstępnej zawartej 11 stycznia tego roku, sprawę należy sfinalizować do końca czerwca br. Za ofiary wyrażam wielką wdzięczność: indywidualne i na tacę w drugą niedzielę miesiąca (14 czerwca zebraliśmy 2310  zł.: Żarnowo ? 1460; Koniewo ? 480; Rzystnowo – 370). W kolejne drugie niedziele będziemy zbierać na tacę większe ofiary z przeznaczeniem na remonty poszczególnych kościołów, osobno wierni na swój kościół).

 

 1. W najbliższą sobotę 27 czerwca o 12.30 uroczystość I Komunii Świętej.

 

 1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy przez Toruń w dniach od 26 do 28 września tego roku. Koszt przejazdu i noclegów 410 zł. Przy zapisywaniu się prosimy o zaliczkę 200 zł.

 

 1. Dokładnie za tydzień w niedzielę 28 czerwca przypada 63 rocznica powstania naszej parafii Chrystusa Króla w Żarnowie.

 

 1. XXXVI Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 25 lipca do 13 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka?.

 

 1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!