1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. W kościele parafialnym w Żarnowie Msza Święta o 17.00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W  czwartek na zakończenie poświęcenie tradycyjnych wianków https://pl.aleteia.org/2018/06/07/dlaczego-niektorzy-swieca-dzis-wianki-z-ziol-i-kwiatow/.

 

  1. Tradycyjnie w czerwcu odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:17.06. (środa) ? św. Brata Alberta Chmielowskiegohttps://www.bratalbert.com.pl/sw-brat-albert-53 ; 19.06 (piątek) ? uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusahttps://opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAL/ur_nspj.html; 20.06. (sobota) ? wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Pannyhttps://www.pch24.pl/niepokalane-serce-maryi—nasza-droga-i-schronienie,60842,i.html.

 

  1. Po modlitwie w intencji całej parafii ?100 dni z różańcem na 100 urodziny św. Jana Pawła II? (od 09 lutego do 18 maja 2020 r.) modlitwa różańcowa będzie kontynuowana w powstałej nowej róży Żywego Różańca z główną intencją o beatyfikację rodziców św. Jana Pawła II, Emilii i Karola Wojtyłów.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Miłujcie się!?).

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz.

 

  1. Na zakup działki pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii) do tej pory zebraliśmy 62500 zł (potrzeba 66566 tys.). Według umowy przedwstępnej zawartej 11 stycznia tego roku, sprawę należy sfinalizować do końca czerwca br. Za ofiary wyrażam wielką wdzięczność: indywidualne i na tacę w drugą niedzielę miesiąca (dzisiaj 14 czerwca).

 

  1. Uroczystość bierzmowania w najbliższą sobotę 20 czerwca o 17.00. I Komunia Święta 27 czerwca tego roku.

 

  1. Przymierzamy się do pielgrzymki do Częstochowy przez Toruń w dniach od 26 do 28 września tego roku.

 

  1. Życzę błogosławieństwa na cały tydzień. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!