1. W tym tygodniu Środą Popielcową (26 lutego) rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem: Żarnowo ? 17.00; o 18.15 ? Rzystnowo; Koniewo ? 19.15.

 

  1. Zapraszam w czwartek o 17.00 do kościoła parafialnego do Żarnowa kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami oraz wszystkich zainteresowanych, którzy jeszcze w swoim życiu tego sakramentu nie przyjęli.

 

  1. W piątek drogi krzyżowe: 17.00 ? Żarnowo; 18.15 ? Rzystnowo; 19.00 ? Koniewo.

 

  1. Rekolekcje parafialne wielkopostne od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu do środy (01 ? 04 marca br.). Poprowadzi je ks. Piotr Brotoń ze Szczecina, wieloletni duszpasterz w Kazachstanie i na Ukrainie. Nauki rekolekcyjne: w niedzielę (01.03.2020 r.) ? na wszystkich Mszach Świętych; w poniedziałek (02.03.) i we wtorek (03.03.) o 17.00 w Żarnowie; w poniedziałek i środę o 18.30 w Koniewie; we wtorek o 18.30 i środę o 17.00 w Rzystnowie. Szczegółowy plan na pocztówkach.

 

  1. W niedzielę 01 marca odwiedzą nas klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Podzielą się historią swojego powołania. Po Mszy Świętej będą zbierać ofiary na rzecz seminarium.

 

  1. Będziemy w tym roku uroczyście obchodzić setne urodziny św. Jana Pawła II (18.05.2020 r.). Pierwszym działaniem związanym z tym wydarzeniem jest zaproszenie do modlitwy w intencji całej parafii ?100 dni z różańcem na 100 urodziny św. Jana Pawła II?. Chcemy, aby codziennie chociaż jedna osoba odmawiała jedną część różańca (niedziela ? część chwalebna, poniedziałek ? radosna, wtorek ? bolesna, środa ? chwalebna, czwartek ? światła, piątek ? bolesna, sobota – radosna. Dlatego zachęcamy do zapisywania się w specjalnym zeszycie na konkretny dzień tego tygodnia.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Po wielu tygodniowych konsultacjach z różnymi specjalistami wraz z radą parafialną, po zaakceptowaniu przez ks. biskupa, podjęliśmy decyzję o zakupie działki pod budowę nowej plebanii na ulicy Podgórnej w Żarnowie (umowa przedwstępna z zaliczką 15 tysięcy zł została podpisana w sobotę 11 stycznia). Koszt całości zakupu z notariuszem wynosi 70 tysięcy złotych. Do tej pory zebraliśmy 34156 zł. Sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Proszę w związku z tym o ofiary indywidualne i o większe ofiary na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca (następna, 08 marca).

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Błogosławieństwa na cały tydzień pracy i nauki, przeżywania codzienności ? pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia ? niech Pan Bóg darzy! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!