1. Dzisiaj w Koniewie o 12.00 parafialna Msza Święta w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły ? św. Jana Pawła II (urodziny dokładnie przypadają 18 maja).

 

  1. Jutro kończymy modlitwę w intencji całej parafii ?100 dni z różańcem na 100 urodziny św. Jana Pawła II? (od 09 lutego do 18 maja 2020 r.). Codziennie chociaż jedna osoba odmawiała jedną część różańca. Potwierdzeniem tego było wpisywanie się do specjalnego zeszytu. Zapraszam wszystkich modlących się z tej okazji do utworzenia róży żywego różańca, która będzie wspólnotową kontynuacją modlitwy z główną intencją o beatyfikację rodziców św. Jana Pawła II, Emilii i Karola Wojtyłów.

 

  1. Nabożeństwa majowe (Litania Loretańska do NMP) odprawiamy przed albo Mszy Świętej, w domu indywidualnie, najlepiej w gronie rodzinnym.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu kościelnym wspominamy: 22.05. (piątek) ? św. Rity https://misyjne.pl/przerwa-artykul/modlitwa-sw-rity-zawodzi/; 24.05. (niedziela) ? uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego http://www.slowo.redemptor.pl/pl/5011/11231/uroczystosc-wniebowstapienia-panskiego-%E2%80%93-vii-niedziela-wielkanocna.html.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła proszę przyjąć prasę katolicką (?Niedziela? ?Dobre Nowiny?, ?Miłujcie się!?) oraz różne publikacje jako prezent z okazji 100 urodzin św. Jana Pawła II.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na remont kościołów i funkcjonowanie całej parafii, za bieżącą dbałość o wygląd świątyń wewnątrz i na zewnątrz.

 

  1. Na zakup działki pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii) do tej pory zebraliśmy 58490 zł (potrzeba 70 tys.). Według umowy przedwstępnej zawartej 11 stycznia tego roku, sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Za ofiary wyrażam wielką wdzięczność! W poprzednią niedzielę (tradycyjnie, w drugą miesiąca) zebraliśmy na tacę w tym celu 2040 zł (Rzystnowo ? 180; Koniewo ? 560; Żarnowo ? 1300). Bóg zapłać!

 

  1. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii odbędzie się 20 czerwca tego roku.

 

  1. Wszystkim, do których dochodzą nasze ogłoszenia, życzę w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych i wszystkich w domach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!