1. Dzisiaj w Koniewie poświęcenie przepięknej zewnętrznej tablicy informacyjnej o tamtejszym kościele w języku polskim i niemieckim wraz ze zdjęciami. Wielkie Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom Koniewa i Siniechowa, że zdecydowali o przeznaczeniu środków sołeckich na wykonanie tablicy!

 

  1. Tegoroczny karnawał trwa do 25 lutego włącznie. Środa Popielcowa ? 26 lutego. Rekolekcje parafialne wielkopostne od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu do środy (01 ? 04 marca br.). Poprowadzi je ks. Piotr Brotoń ze Szczecina, wieloletni duszpasterz w Kazachstanie i na Ukrainie. Nauki rekolekcyjne: w niedzielę (01.03.2020 r.) ? na wszystkich Mszach Świętych; w poniedziałek (02.03.) i we wtorek (03.03.) o 17.00 w Żarnowie; w poniedziałek i środę o 18.30 w Koniewie; we wtorek o 18.30 i środę o 17.00 w Rzystnowie.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 10.02. (poniedziałek) ? św. Scholastykęhttps://kosciol.wiara.pl/doc/490736.Patronka-dobrych-rozmow; 11.02 (wtorek) ? Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-11a.php3 (Światowy Dzień Choregohttps://archidiecezjalubelska.pl/blog/28-swiatowy-dzien-chorego-11-02-2020/); 14.02 (piątek) ? świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy http://www.janpawel2.pl/centrumjp2/2811-wito-w-cyryla-i-metodego-patronow-europy oraz św. Walentego, patrona zakochanychhttps://pl.aleteia.org/2018/02/14/dlaczego-warto-modlic-sie-do-sw-walentego/.

 

  1. Z inicjatywy wiernych z Siniechowa i Koniewa będziemy w tym roku uroczyście obchodzić setne urodziny św. Jana Pawła II (18.05.2020 r.). Pierwszym działaniem związanym z tym wydarzeniem jest zaproszenie do modlitwy w intencji całej parafii ?100 dni z różańcem na 100 urodziny św. Jana Pawła II?. Chcemy, aby codziennie chociaż jedna osoba odmawiała jedną część różańca (niedziela ? część chwalebna, poniedziałek ? radosna, wtorek ? bolesna, środa ? chwalebna, czwartek ? światła, piątek ? bolesna, sobota – radosna. Dlatego zachęcamy do zapisywania się w specjalnym zeszycie na konkretny dzień tego tygodnia.

 

  1. Zachęcam do nabywania za dobrowolną ofiarę i czytania prasy religijnej i książek, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Po wielu tygodniowych konsultacjach z różnymi specjalistami wraz z radą parafialną, po zaakceptowaniu przez ks. biskupa, podjęliśmy decyzję o zakupie działki pod budowę nowej plebanii na ulicy Podgórnej w Żarnowie (umowa przedwstępna z zaliczką 15 tysięcy zł została podpisana w sobotę 11 stycznia). Koszt całości zakupu z notariuszem wynosi 70 tysięcy złotych. Do tej pory zebraliśmy 32476 zł. Sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Proszę w związku z tym o ofiary indywidualne i o większe ofiary na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca (następna, 08 marca).

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii. Szczególne podziękowania za posprzątanie dekoracji bożonarodzeniowej.

 

  1. W niedzielę 01 marca odwiedzą nas klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Podzielą się historią swojego powołania. Po Mszy Świętej będą zbierać ofiary na rzecz seminarium.

 

  1. Błogosławieństwa na cały tydzień pracy i nauki, przeżywania codzienności ? pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia ? niech Pan Bóg darzy! Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!