1. W poprzednią niedzielę zawierzyliśmy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski!

 

  1. Od dzisiaj na naszym profilu facebookowym (parafia Chrystusa Króla w Żarnowie) rozpoczynamy transmisję Mszy Świętej niedzielnej z kościoła parafialnego w Żarnowie o 10.30.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Komunie wynagradzające (9 pierwszych piątków i 5 pierwszych sobót) będzie można przyjąć: Żarnowo o 17.00, Rzystnowo o 18.15, Koniewo o 19.00.

 

  1. W piątek Drogi Krzyżowe: 17.00 ? Żarnowo; 18.15 ? Rzystnowo; 19.00 ? Koniewo. Za udział
    w tym nabożeństwie i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Trwamy w modlitwie w intencji całej parafii (włączmy również intencję o opanowanie obecnej epidemii!!!) ?100 dni z różańcem na 100 urodziny św. Jana Pawła II? (od 09 lutego do 18 maja 2020 r.). Chcemy, aby codziennie chociaż jedna osoba odmawiała jedną część różańca (niedziela ? część chwalebna, poniedziałek ? radosna, wtorek ? bolesna, środa ? chwalebna, czwartek ? światła, piątek ? bolesna, sobota – radosna. Dlatego zachęcamy do zapisywania się w specjalnym zeszycie na konkretny dzień tego tygodnia.
  1. Proszę przy wyjściu z kościoła przyjąć od ministrantów lub wziąć ze stolika religijną prasę i  książki. Świece Caritas na stół wielkanocny: małe ? 6 zł, duże ? 15 zł.

 

  1. Na zakup działki pod budowę nowego domu parafialnego (plebanii) do tej pory zebraliśmy 43746 zł (potrzeba 70 tys.). Według umowy przedwstępnej zawartej 11 stycznia tego roku, sprawę trzeba sfinalizować do końca czerwca br. Za ofiary wyrażam wielką wdzięczność!

 

  1. Bóg zapłać za życzliwość, pomoc, za wszelkie ofiary na rzecz kościołów i funkcjonowanie całej parafii.

 

  1. Błogosławieństwa w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią, przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Nasze życie i wszystkie sprawy codzienne zawierzajmy naszym patronom: Chrystusowi Królowi Wszechświata, Matce Bożej Częstochowskiej i św. Stanisławowi Kostce. Pozdrówcie wraz darem modlitwy chorych w domach i szpitalach. Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król!